Facebook icon RSS icon YouTube icon

Co vyrobit z listí sesbíraného při procházce v parku? Listového panáčka!

Venku je krásný, slunečný a nezvykle teplý podzim. Stromy nás svými pestrobarevnými listy vybízejí k procházkám, zbarvené listí, které nám šustí pod nohama, nás láká k jejich sběru.

Listový panáček
Listový panáček

Využily jsme s Barborkou těchto teplých dnů, abychom se nejen prošly a nadýchaly čerstvého vzduchu (i když v Ostravě to zase tak čerstvý a zdravý vzduch nebude), ale také nasbíraly listy, žaludy a kaštany. Žaludy sbíráme pro zvířátka a nosíme do ostravské Zoo, z kaštanů vytváříme různá zvířátka (nápady na tvoření z kaštanů najdete zde). Ale co vyrobit z listů, které naše děti přinesou domů a z kterých mají takovou velkou radost? Děti si můžou s naší pomocí vytvořit třeba listového panáčka, listovou panenku nebo strašidýlko z listí.

Co budeme potřebovat k výrobě listového panáčka

čtvrtka

nůžky

lepidlo, popř. izolepa

barevné listy

Pracovní postup

Pestrobarevné listí
Pestrobarevné listí

1)

Nejprve musíme nechat listy pořádně usušit. Nám se osvědčila tlustá kniha, do níž dáme listy vložené mezi dva bílé papíry, aby knihu neumazaly, a zatížíme dalšími těžkými knihami. Po pár dnech jsou listy vylisované a usušené a můžeme s nimi v klidu pracovat.

Panáček z listí
Panáček z listí

2)

Připravíme si čtvrtku, na kterou budeme listového panáčka lepit. Listy si předpřipravíme do podoby panáčka a nalepíme. Ze zbývajících listů můžeme vystříhat oči, pusu, nos aj.

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Listový panáček
Co vyrobit z listí sesbíraného při procházce v parku? Listového panáčka!
Seriál: Tvoření s Barborkou

Kategorie: 

Komentáře

Přidat komentář