Facebook icon RSS icon YouTube icon

Furby

Furby je hračka, která doprovází děti již skoro 15 let. Jde o inteligentního a interaktivního plyšáka, který se učí to, co a jak ho dítě učit chce. Tato malá recenze se hračku Furby pokusí blíže představit.

Furby je elektronická robotická hračka malého chlupatého tvora s velkýma ušima, který reaguje na zvuk a světlo, doteky, polohu. Umí mluvit, pohybuje se... Jde tak o jednu z nejvíce interaktivních hraček na trhu. K novým vlastnostem, se kterými Furby přišel letos, patří zejména propojení s telefony Apple iPhone, tabletem iPad a hudebním přehrávačem iPod.

 

Historie hračky Furby

Chlupatá figurka Furby se začala prodávat už v roce 1998 a v nezměněné podobě se prodával až do roku 2005, kdy přišla na trh vylepšená verze Furbyho. Této hračky se prodalo několik miliónů. Letos se Furby dočkal své nové verze, která se začala prodávat na předvánočním trhu. Ve svém novém zpracování přichází inteligentní příšerka Furby v ještě lepší "formě" než kdykoliv dříve. Jde tak o ještě zajímavější hračku s mnohem více funkcemi a přitom Furby zůstal (jak se říká) hračkou roztomilou.

Nová série postaviček Furby vznikla pod křídly hračkářského gigantu Hasbro, do jehož inventáře Furby patří od roku 2005. Původní příšerky Furby vyráběla společnost Tiger Electronics.

 

Vlastnosti, specifikace a popis figurky Furby 2012

Furby patří do kategorie "domestikovaných" příšerek-robotů, které můžete ovládat pomocí hlasových povelů, ale také např. pomocí dotyků. Do jisté míry se podobá kdysi tolik oblíbeným zvířátkům Tamagoči, ale posouvá jeho interaktivní možnosti ještě o značný kus dále.

Mezi novum verze z roku 2012 patří propojení Furbyho s iPhonem (iPodem a iPadem) pomocí speciální aplikace Furby App, kterou si můžete stáhnout z iStore a pak Furbyho prostřednictvím telefonu např. krmit nebo si nechat překládat jeho řeč.

V nynější sérii lze figurku Furby koupit v šestnácti různých barvách.

Furby fialový

Mezi hlavní vlastnosti hračky Furby patří především možnost nakrmit Furbyho, mluvit s Furbym, Furby používá svůj vlastní jazyk (Furbštinu), můžete Furbyho polechtat, Furby může nahrávat váš hlas, můžete si jeho pomocí přehrávat hudbu. Postavička Furby si také dokáže sama hrát s dalšími figurkami Furby. Figurku Furby také můžete přepnout do "nepředvidatelného" modu - a pak se teprve dějí věci S vyplazeným jazykem.

Furby má oči vyrobené z LCD, takže zobrazují na svém displeji různé emoce apod. Ostatně příšerka Furby dokáže vyjádřit velkou škálu emocí v závislosti na tom, jak se k Furbymu chováte. Tyto emocionální vlastnosti byly u této hračky posíleny v roce 2005, když přišla do prodeje edice s označením Emoto-Tronic.

Hračka Furby je určena pro děti od šesti let. Pořizovací cena se pohybuje kolem 1.700 Kč. A pokud si to vaše děti zaslouží, určitě jde o super vánoční dárek, se kterým si vydrží hrát minimálně až do příštích Vánoc. Pokud ale vaše dítě ještě nevlastní svůj iPhone (což zrovna není levný telefon), počítejte s tím, že na vás bude váš prcek naléhat, abyste mu iPhone k Furbymu co nejdříve pořídili. A  v ten moment se vám mohou letošní Vánoce "kapánek" prodražit. A je tedy jen na vás, zda se vám podaří dětem vysvětlit, že i bez aplikace v iPhonu je Furby perfektní hračka; protože i bez této pomyslné třešničky na dortu Furby skutečně perfektní je.

Furby
Furby
Od: Hasbro
Postavy: Furby
Vhodné pro: Školáky
Štítky: Vánoce

Komentáře

dotaz

Dobrý den jak mohu přepnout Furbyho do "nepředvidatelného" modu ????Jak se píše výš Děkuji

Furby zvuky

Koupily jsme furbyho a nevydava Zadne zvuky jako v reklame a Nevim jestli to je spravne a taky Nevime jak ho restartovat prosime o pomoc

Baterie

Co je mysleno tim intenzivnejsim?Jestli vydrzi jen tyden,tak to moc tedy neni-(tak abych mela radeji porad po kapsach pripraveny nove baterie a sroubovacek-))

náhradní uši

Dobrý den, mám dotaz, dají se sehnat náhradní díly? Konkrétně uši. Koupila jsem použitého, no paní psala jako nový, ale bohužel má okousané uši. Děkuji za info.

Dobrý den, chtěla jsem se

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kde stáhnout aplikaci pro Android. Když najedu na stránku Farbyho, hlásí mi to, starý prohlížeč. Nevíte co s tím?? Prosím dostali jsme pod stromeček a nevíme si rady. Děkuji!!

Dobrý den. Vím, že Furby je

Dobrý den. Vím, že Furby je "specifický" utvářením osobnosti. Ale je normální, že se cca každých 20 minut mění z mazlíka na protivu a naopak? Máme ještě jednoho a ten je "normální". S oběma si hrají děti stejně. Děkuji za odpověď

Stránky

Přidat komentář