Facebook icon RSS icon YouTube icon

Dalekohled pro jedno oko

Používáte kuchyňské papírové utěrky? A když vám dojdou, ruličku od nich vyhazujete rovnou do koše? Zkuste to jinak. Inspirujte se mým nápadem a vytvořte si společně se svým dítětem dalekohled pro jedno oko. Máte-li ruliček víc, spojte dvě dohromady třeba lepicí páskou a dostanete dalekohled, do nějž se můžete podívat oběma očima.

 

Co budeme potřebovat

  • rulička od papírových kuchyňských utěrek
  • izolepa
  • barevný papír
  • nůžky
  • lepidlo Herkules
  • nálepky, samolepky

 

Pracovní postup

1)

Přichystáme si ruličku a barevný papír. Papír ustřihneme podle velikosti ruličky, ruličku potřeme lepidlem a polepíme papírem. Necháme zaschnout.

Dalekohled

2)

Poté může vaše dítko lepit na dalekohled různé nálepky a samolepky podle své libosti.

Dalekohled pro jedno oko

3)

Nakonec dalekohled přelepíme kolem dokola izolepou, aby se papír z dalekohledu neodchlipoval či aby se neodlepovaly samolepky.

 

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Dalekohled pro jedno oko
Dalekohled pro jedno oko
Dalekohled pro jedno oko
Dalekohled pro jedno oko
Seriál: Tvoření s Barborkou

Komentáře

Přidat komentář