Facebook icon RSS icon YouTube icon

Děti ilustrovaly knihu pro děti

Na trhu je velké množství knih, které dospělí spisovatelé a ilustrátoři zpracovali pro dětské čtenáře či posluchače. Nakladatelství KKnihy.cz se však rozhodlo jít trochu jinou cestou, když nabídlo zapojit do tvorby nové knihy přímo děti. Výsledkem je nová e-kniha pohádek Boženy Němcové s dětskými ilustracemi určená zpětně dětským čtenářům a posluchačům.

Více jak půl roku mělo nakladatelství na svém webu výzvu o namalování obrázku dětmi do patnácti let s výjevem některé z pohádek Boženy Němcové. Děti si mohly sami vybrat pohádku a mohly kresbu pojmout libovolnou technikou. Do soutěže se zapojily děti různého věku za použití různých technik a výsledkem je pestře rozmanitá elektronická kniha s celkem dvaceti původními ilustracemi, které krásně doplňují klasické pohádky Boženy Němcové. V knize je obsaženo celkem 14 pohádek v původním znění, které se čtou dětem již po mnoho generací. Každá pohádka v knize je tak doplněna minimálně jedním obrázkem, u některých se sešly i tři různé díla. Jak už je znatelné z titulního obrázku, do soutěže se zapojily i velmi talentované děti, které tak na sebe více upozornily. Dovedete si představit radost v dětských očích, když vidí své malované dílo v knize a ne jen doma v šuplíku? Nápad nabídnutí prostoru dětské kreativitě ve spojení s klasickou českou literaturou je velmi milý a doufáme, že podobnými kroky se bude nakladatelství prezentovat i v budoucnu.

Výsledná e-kniha je k dostání přímo na webových stránkách nakladatele nebo u všech větších prodejců elektronických knih.

Komentáře

Přidat komentář