Facebook icon RSS icon YouTube icon

Domeček z krabice na cvrnkání kuliček

Vymýšlet zábavu pro dvouletého kluka dá někdy zabrat. U ničeho nevydrží příliš dlouho a stále potřebuje nabízet nové a nové hračky, možnosti, podněty. Tak to vypadá konkrétně u nás, a proto nás s Barborkou napadlo, že bráchovi vyrobíme domeček z krabice, do kterého bude snažit dokutálet či docvrnkat skleněné kuličky, které doma máme.

Dům z krabice na cvrnkání kuliček
Dům z krabice na cvrnkání kuliček

My jsme jako děti cvrnkání kuliček do důlku venku přímo zbožňovaly, ale ne každý má možnost vyrobit si takový důlek doma v pokojíčku (nebojte, my také takovou možnost nemáme), a proto jsme hledali něco, kam ty kuličky budeme cíleně mířit.

Při pohledu na starou krabici od žehličky jsme si s dětmi řekli, že by mohla být vhodný cíl, a dali jsme se do vyrábění. Josífek nám s velkým zájmem pomáhal, nosil nůžky, podával lepidlo a vymýšlel obrázky, které chce na krabici (domečku) mít.

Po zhotovení domku na cvrnkání kuliček byla radost dívat se, jak se děti v cvrnkání kuliček vyžívají a soutěží mezi sebou, komu se podaří dostat kuličku do cíle dříve, nebo kolik celkem bodů získají.

Co budete potřebovat na výrobu domečku na cvrnkání kuliček

  • krabice
  • nůžky
  • lepidlo
  • barevné papíry, obrázky, nálepky
  • izolepa
  • skleněné kuličky na cvrnkání
Domeček na kuličky
Domeček na kuličky

Postup výroby domečku z krabice

1

Vezmeme krabici, z které budeme chtít vytvořit domeček na cvrnkání kuliček (například krabici od bot či z malého domácího spotřebiče, my jsme měli krabici od žehličky).

2

Na krabici z přední strany vystřihneme otvory na kuličky. Kolik jich zvolíte, je na vás. My jsme udělali tři, každý jsme bodově ohodnotili (když spadne kulička do prvního otvoru, je to za 1 bod, když do prostředního, je to za 2 body apod.). Dovnitř krabice nalepíme papírové drážky (my je vyrobili z tvrdého kartonu), aby nám kuličky zůstaly v konkrétním bodovém „chlívečku“ (viz foto). Jednotlivé dráhy můžeme k vnitřku krabice přichytit lepidlem nebo izolepou.

3

Nakonec krabici různě polepíme barevnými obrázky, nálepkami, ozdobnými papíry atd. A můžeme začít hrát! 

Vnitřní drážky z kartonu
Vnitřní drážky z kartonu

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Dům z krabice na cvrnkání kuliček
Domeček z krabice na cvrnkání kuliček
Seriál: Tvoření s Barborkou

Kategorie: 

Komentáře

Přidat komentář