Facebook icon RSS icon YouTube icon

Džínová zavinovací sukýnka pro panenku Barbie

Koupili jste si nové džíny a zase je potřebujete zkrátit? Vytáhnete šicí stroj, džíny zkrátíte a najednou vám zbude odstřižený kus džín. Co s ním? Skvělá příležitost ušít své malé holčičce zavinovací sukýnku na její panenku Barbie.

Uvidíte, jakou bude mít dcera radost, až bude panenku do sukýnky oblékat. Ale předtím vám může podávat potřebné věci: můžete společně stříhat látku, vybírat nitě apod. A samozřejmě se nemusíte omezit pouze na obleček pro panenku Barbie. Pokud si vaše dcera (nebo třeba vnučka) oblíbila jinou panenku, například nějakou mrkací pannu, jistě bude krásná riflová sukýnka slušet i jí. Jen musíte trefit tu správnou velikost.

 

Co budeme potřebovat

  • odstřižená látka z džín (viz foto)
  • šicí stroj
  • nůžky
  • guma do pasu sukýnky
  • suchý zip
  • nit

 

Pracovní postup

1)

Ustřiženou látku z nohavice si rozložíme na stůl. Rozdělíme ji na půlku, tu narovnáme, takže dostaneme jeden kus. Na stroji látku obšijeme ze všech stran (resp. ze tří, viz foto). K pasu přiložíme gumu, která bude menší než délka pasu, aby se sukně pěkně zřasila a obepínala panence pas.

Sukýnka 1

Sukýnka 2

2)

Gumu pořádně natáhneme a přišijeme k látce. Obmotáme do ní panenku, abychom věděli, kam našít suchý zip. Zip přišijeme buď v ruce, nebo na stroji (podle zručnosti). A zavinovací džínová sukně je hotová.

Sukýnka 3

Sukýnka
Sukýnka pro Barbie
Sukýnka
Džínová zavinovací sukýnka pro panenku Barbie
Seriál: Tvoření s Barborkou

Komentáře

Přidat komentář