Facebook icon RSS icon YouTube icon

Hubert a přátelé – 2. díl: Poklad v jeskyni

Autorkou dobrodružných knih pro děti s názvem Hubert a přátelé je německá spisovatelka Gaby Scholz. Sérii textů Hubert a přátelé ilustroval Josef Hammen, přeložila je Jitka Koubková a vydalo nakladatelství Grada Publishing, a. s., v roce 2013.

Gaby Scholz Hubert a přátelé: Poklad v jeskyni
Gaby Scholz Hubert a přátelé: Poklad v jeskyni

Knihy, které mají zhruba 80 stran, jsou určeny začínajícím čtenářům, kterým je přizpůsoben jak rozsah knih, tak velikost písmen. Ale publikace si oblíbí i menší děti, které při prohlížení knížek jistě okouzlí bohaté a pestré ilustrace zvířátek. Navíc pokud jim večer před spaním budou z knihy předčítat rodiče, mohou společně objevovat kouzlo dobrodružství tří nerozlučných přátel.

Druhý díl, Poklad v jeskyni, navazuje na dobrodružství tří zvířátek (tučňák Prokop, králík Hanuš a medvěd Hubert) z prvního dílu. V 8 kapitolách (Prokop se nenarodil, Sova něco ví, Sova toho ví víc!, Prokopovo přání, Kdo tu má obavy?, Rychle pryč!, Oslava vylíhnutin, Prokop plánuje) líčí tajemnou návštěvu jeskyně, seznámení s dalším zvířetem – sovou Jůlií, narozeniny Hanuše a vylíhnutiny Prokopa a jejich oslavu. Čtenář se také dočítá o tom, že Prokop dostal dárek od záhadného cizince, kterého nikdo neviděl. Kdo je ten záhadný cizinec, se ale malý čtenář nyní nedozví, autorka jeho napětí udržuje až do dalšího dílu, kde je postava cizince odhalena.

Jako plus vnímám to, že v knížce malý čtenář nalezne nejen poutavý příběh, ale také spoustu podnětných a poučných informací (co je to kompas, jak přichází mláďata na svět, co je to pupík, jak se v jeskyni ozývá ozvěna, jak vznikají stíny apod.).

Gaby Scholz Hubert a přátelé: Poklad v jeskyni
Hubert a přátelé: Poklad v jeskyni
Autor: Gaby Scholz
Rok vydání: 2013
Cena: 134 Kč
Vhodné pro: Předškoláky, Školáky

Kategorie: 

Komentáře

Přidat komentář