Facebook icon RSS icon YouTube icon

Hubert a přátelé – dobrodružné knížky pro začínající čtenáře

Sérii knih s názvem Hubert a přátelé napsala německá spisovatelka pro děti Gaby Scholz a ilustroval je Josef Hammen. Knihy přeložila Jitka Koubková a vydalo je nakladatelství Grada Publishing, a. s., v roce 2013.

Gaby Scholz Hubert a přátelé: Dobrodružství u lesního jezera
Gaby Scholz Hubert a přátelé: Dobrodružství u lesního jezera

Tyto 80stránkové knihy jsou primárně určeny pro začínající čtenáře, kterým je přizpůsoben jak rozsah knih, tak velikost písmen. Ale i menší děti, kterým knížky mohou předčítat rodiče, si v knížkách přijdou na své. Knihy jsou bohatě a pestře ilustrované, takže čtenáře zaujmou na první pohled.

První díl této série se jmenuje Dobrodružství u lesního jezera a v celkem 9 kapitolách (Tučňák zvedá kotvy, Jeskynní příšera, Hubert – hladový medvěd štěsteny, Králík objevuje ráj, Nová klec pro Prokopa, To je můj domov! Ne – můj!, Zuřivý králík a panáček ve fraku, Chuť svobody, Kamarádi navždy) vypráví příběh tří zvířat – tučňáka Prokopa, králíka Hanuše a cirkusového medvěda Huberta, kteří jsou vytrženi ze svého typického prostředí a kteří se vydají hledat své štěstí. Zvířátka na sebe narazí v jednom lese a stanou se z nich nerozluční kamarádi, kteří společně podnikají cesty a výpravy za dobrodružstvím.

Gaby Scholz Hubert a přátelé: Dobrodružství u lesního jezera
Hubert a přátelé: Dobrodružství u lesního jezera
Autor: Gaby Scholz
Rok vydání: 2013
Cena: 174 Kč
Vhodné pro: Předškoláky, Školáky

Kategorie: 

Komentáře

Přidat komentář