Facebook icon RSS icon YouTube icon

Kabelka z papíru pro malé holčičky

Moje dcera je tak velká parádnice, že by si dokázala každý týden kupovat novou kabelku či tašku přes rameno. (Je vidět, že je po mamince, protože její maminka by to dokázala také, kdyby nebylo tatínkova přísného pohledu :-) 

Uvědomila jsem si, že takhle to dál nejde, za chvíli bychom se ocitli na mizině, a tak jsme se s Barborkou dohodly, že si nějaké ty kabelky společně vyrobíme. A protože jsou to kabelky více než ekologické (z barevného tvrdého papíru), můžeme si vyrobit 7 různě barevných kabelek (na každý den jednu).

Kdo máte doma malou slečnu, holčičku či princeznu, zkuste si vyrobit tuto kabelku z papíru taky, je to opravdu jednoduché.

Co budeme potřebovat

  • tvrdý papír barevný
  • pravítko, tužka
  • nůžky
  • nálepky, obrázky
  • stuha
  • izolepa
  • korálek a niť

Pracovní postup

1)

Barevnou čtvrtku ve tvaru obdélníku změříme a rozdělíme na tři stejně velké části (můžeme je přehnout a ohyby zvýraznit, nebo tužkou nakreslit tři čáry).

Kabelka pro malé parádnice 1

2)

Podél okrajů pravítkem odměříme 1 cm a tužkou nakreslíme přerušované čáry. Stejně tak odměříme 1 cm pod spodním přehybem a vyznačíme tužkou. Pod touto čárou nakreslíme oblouk, který se dotýká spodního okraje čtvrtky. Po stranách provedeme cik cak čáry (viz obrázek). 

Kabelka nákres

3)

Předkreslený obrázek vystřihneme, složíme a obě strany kabelky zalepíme izolepou.

Kabelka z papíru

4)

Na klopu kabelky přišijeme korálek, aby kabelka vypadala opravdově, a necháme dítě kabelku ozdobit podle jeho vkusu. Může ji třeba pokreslit, vymalovat nebo ji polepit obrázky.

 

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Kabelka z papíru pro malé holčičky
Kabelka z papíru pro malé holčičky
Kabelka z papíru pro malé holčičky
Kabelka z papíru pro malé holčičky
Seriál: Tvoření s Barborkou
Vhodné pro: Předškoláky, Školáky

Komentáře

Přidat komentář