Facebook icon RSS icon YouTube icon

Kde mám sehnat kouzelnou mořskou vílu?

Moje malá tříletá cácorka docela dlouhou dobu mluvila o tom, že by „počebovala koupit moskou víju“. Nejprve jsem tomu nevěnovala pozornost, ale když ve svém úsilí získat malou mořskou vílu nepřestávala a tutéž hlášku opakovala několikrát za den, rozhodla jsem se, že její prosbu vyslyším (nejsem přece žádná krkavčí matka, která ignoruje dětské přání).

Netušila jsem však, jak taková kouzelná mořská víla vypadá, a tak mým prvním krokem bylo jednoho rána si přivstat a zhlédnout kreslené pohádky na Barrandově. Mezi pohádkami totiž běží reklama na hračky a malé děti (a teď už i jeden rodič) se nestačí divit a helovat, co se všechno dá pořídit.V jedné z reklam jsem poprvé spatřila také onu kouzelnou mořskou vílu, hračku od Epline.

Druhým krokem (a myslela jsem, že i tím posledním) bylo navštívit pár hračkářství a doufat, že na hračku někde narazím. Teď už můžu říct, že to byla zcela mylná představa. Hračku jsem nenašla v žádném z obchodů, prostě v dnešní době nedostatkové zboží.

A protože jsem matka moderní, usedla jsem k internetu a minimálně hodinu strávila tím, že jsem vybranou panenku složitě hledala. Nakonec jsem ji nalezla: Barbie Mořská panna.

Rychle jsem ji objednala a na hračku se těšila jak malá (tedy stejně jako naše malá).

Teď už stačilo jen čekat, kdy k nám kouzelná mořská víla dopluje. Připlavala k nám velmi brzy, takže malá byla celá nedočkavá, aby už tu panenku vybalila z krabice.

Když jsme krabici otevřeli, místo mořské víly na nás vykoukla růžová mušle. Ha, asi nás podvedli, nebo ne? Kde je ta mořská víla? Nezbývalo než sáhnout po návodu. Zde psali, že mušli je třeba odbalit z igelitu a ponořit do teplé vody. Mušli jsme tedy poslušně odbalili a ponořili do prosklené misky, abychom viděli, co se ve vodě děje. Voda začala bublat, prskat a šumět (jako bychom ve vodě rozpouštěli vitamín c), mojí dcerce svítila očka a všichni jsme napětím ani nedýchali. Vodu jsme hypnotizovali pohledem. Jakmile přestala voda zurčet a bublinkovat, na dně se objevila roztomilá malá blonďatá mořská víla s růžovou ocasní ploutví, vyrobená z pryže. Malá se ujala důležitě naběračky a začala malou panenku lovit z vody. 

Aby toho nebylo málo, v návodu jsme se dále dočetli, že ocasní ploutev mění barvu, pokud se ponoří do studené vody. Takže malá se hned dožadovala další misky se studenou vodou a že bude čekat a koukat, jak se víla barví do oranžova. Ale kromě toho, že jsme měli všechno mokré od vody, protože malá neustále z misky vytahovala vílu a zase ji tam s velkým šplouchnutím vracela, máchala si v misce ruce a všude dělala mokré stopy, se nic nestalo a ke změně barvy nedošlo (resp. alespoň u víly, mně obličej zbrunátněl pokaždé, kdy jsem musela utíkat pro hadr, abych ty louže vody setřela).

Do dnešního dne mořská víla barvu ocasu nezměnila, ale i tak patří k dceřiným favoritkám, a já jsem ráda, že malá je šťastná a dokáže se radovat z takových „maličkostí“.

Kouzelná mořská víla
Kde mám sehnat kouzelnou mořskou vílu?
Od: EP Line
Postavy: Mořská víla
Vhodné pro: Předškoláky, Školáky

Komentáře

Přidat komentář