Facebook icon RSS icon YouTube icon

Klasické české pohádky od Karla Jaromíra Erbena a Boženy Němcové

Jak dokonale znáte klasické české pohádky jako Hrnečku, vař!, O Smolíčkovi, Otesánek, Kocour v botách, Červená karkulka, Obušku, z pytle ven!, O perníkové chaloupce, O třech přadlenách, Zlatovláska, Kůzlátka a vlk a další? Umíte je převyprávět zpaměti? Nebo byste si svou paměť potřebovali trochu osvěžit?

Zlatá truhlice českých pohádek
Zlatá truhlice českých pohádek

Pokud si již pohádky příliš nepamatujete, a přece je chcete nyní vyprávět svým dětem, vnoučatům, synovcům a neteřím, protože klasické české pohádky považujete za poklad české literární historie, právě vám a vašim dětem je určena kniha s názvem Zlatá truhlice českých pohádek.

Publikace sestává z 13 sebraných lidových pohádek, které v 19. století sepsali Karel Jaromír Erben, Božena Němcová a Eliška Krásnohorská. Knihu Zlatá truhlice českých pohádek ilustrovala Marcela Walterová a vydalo nakladatelství Egmont v roce 2013.

Každé dítě by se mělo nejprve seznámit s českými lidovými pohádkami, než se vrhne na čtení Medvídka Pú, Malé mořské víly Ariel, Malého prince, Příběhů panenek Barbie apod. Nejen že se dozví něco málo z naší minulosti, ale seznámí se také s mateřštinou běžně používanou v 19. století a může být pro něj zábavou (stejně tak pro jeho rodiče) hledat významy slov, která se již neužívají (př. ba, ledva, skýva, ucháč aj.).

Zlatá truhlice českých pohádek
Zlatá truhlice českých pohádek
Od: Egmont
Rok vydání: 2013
Cena: 179 Kč
Vhodné pro: Předškoláky, Školáky

Kategorie: 

Komentáře

Přidat komentář