Facebook icon RSS icon YouTube icon

Klasické české pohádky od Karla Jaromíra Erbena a Boženy Němcové

Zlatá truhlice českých pohádek
Zlatá truhlice českých pohádek
Od: Egmont
Rok vydání: 2013
Cena: 179 Kč
Vhodné pro: Předškoláky, Školáky

Jak dokonale znáte klasické české pohádky jako Hrnečku, vař!, O Smolíčkovi, Otesánek, Kocour v botách, Červená karkulka, Obušku, z pytle ven!, O perníkové chaloupce, O třech přadlenách, Zlatovláska, Kůzlátka a vlk a další? Umíte je převyprávět zpaměti? Nebo byste si svou paměť potřebovali trochu osvěžit?

Zlatá truhlice českých pohádek
Zlatá truhlice českých pohádek

Pokud si již pohádky příliš nepamatujete, a přece je chcete nyní vyprávět svým dětem, vnoučatům, synovcům a neteřím, protože klasické české pohádky považujete za poklad české literární historie, právě vám a vašim dětem je určena kniha s názvem Zlatá truhlice českých pohádek.

Publikace sestává z 13 sebraných lidových pohádek, které v 19. století sepsali Karel Jaromír Erben, Božena Němcová a Eliška Krásnohorská. Knihu Zlatá truhlice českých pohádek ilustrovala Marcela Walterová a vydalo nakladatelství Egmont v roce 2013.

Každé dítě by se mělo nejprve seznámit s českými lidovými pohádkami, než se vrhne na čtení Medvídka Pú, Malé mořské víly Ariel, Malého prince, Příběhů panenek Barbie apod. Nejen že se dozví něco málo z naší minulosti, ale seznámí se také s mateřštinou běžně používanou v 19. století a může být pro něj zábavou (stejně tak pro jeho rodiče) hledat významy slov, která se již neužívají (př. ba, ledva, skýva, ucháč aj.).

Kategorie: 

Komentáře

Přidat komentář