Facebook icon RSS icon YouTube icon

Knížka pro nejmenší děti a začínající čtenáře

Petr Horáček: Nový domek pro myšku
Nový domek pro myšku
Rok vydání: 2012
Cena: 134 Kč
Vhodné pro: 0 - 3 let, Předškoláky

Knížka Nový domek pro myšku je určena těm nejmenším posluchačům a začínajícím čtenářům. Knihu napsal a ilustroval Petr Horáček a z anglického originálu přeložila Marie Těthalová. Publikaci vydalo nakladatelství Portál v roce 2012.

Petr Horáček: Nový domek pro myšku
Petr Horáček: Nový domek pro myšku

Kniha není příliš rozsáhlá, vyloženě na pár stránkách se odehrává celý příběh jedné myšky, která našla před svým doupětem červené jablko. Když si ho chtěla vzít k sobě do domku, zjistila, že se tam jablko nevejde, a proto se rozhodla, že půjde hledat větší noru. Nejprve navštívila krtka, ale tam by se kvůli velkému množství knih, které krtek čte, vůbec se svým jablíčkem nevešla. A tak putovala dál. Při tom putování myšce vyhládlo a vždy, když měla hlad, ukousla si trochu ze svého jablíčka. Pak postupně navštívila noru králíka, jezevce a doupě medvěda, ale bezvýsledně. Nakonec objevila malou noru, která se pro ni výborně hodila a do níž se vešla i se svým jablkem. Jenže z jablka zbyl jenom ohryzek, a tak si myška nevšimla, že posledním místem byl její vlastní domeček.

Zábavný příběh, který doplňují krásné ilustrace.

Prodává .

Originální průvodní text české distribuce

Jak může myška dostat velké jablko do svého malinkého obydlí? Nezbude jí nic jiného, než si najít jiné, o něco větší bydlení. Všechny domečky, které cestou potká, ale už mají svého nájemníka. Jak její putování za novým domkem dopadne, to se dozvíte v knížce.

Kategorie: 

Komentáře

Přidat komentář