Facebook icon RSS icon YouTube icon

Krtek a Vánoce

Kreslená postavička Krteček je mezi dětmi oblíbená už několik generací. Kromě pohádky proto také existuje řada hraček a knížek s motivem Krtka.

Krteček a Vánoce

Dneska jsem vybral několik předmětů s motivem Krtečka, které navíc souvisí také s Vánocemi a koncem roku. Nevybíral jsem záměrně plyšáky, puzzle a obecně "obyčejné" hračky, ale spíše věci, které mají blíže k původnímu originálnímu Krtečkovi z kreslené pohádky a které by byly zároveň také vhodným dárkem pod stromeček.

 

Knížka Krtek a Vánoce

V těchto dnech vydalo nakladatelství Albatros znovu knihu o Krtečkovi Krtek a Vánoce. Jde o druhé vydání této knihy; dříve byl tento text součástí knížky Krtek v zimě. Výtvarná stránka této dětské knihy patří (jak jinak) výtvarníkovi a otci Krtka Zdeňku Milerovi. Text napsala Hana Doskočilová.

Vánoční příběh o Krtkovi a jeho přátelích, které zná každé dítě z animované pohádky, je určen především začínajícím čtenářům a pak samozřejmě také rodičům, kteří z knížku mohou svým ratolestem číst před spaním. A třeba právě na Štědrý večer. 

Knížka Krtek a Vánoce vyšla také v anglickém jazyce, takže ideální dárek pro začínající angličtináře. Najdete ji v knihkupectvích pod názvem Little Mole and Christmas.

CD Krtek a kouzelné Vánoce

CD s názvem Krtek a kouzelné Vánoce namluvil herec Marek Eben. Jde o pátý díl audioknihy o Krtečkovi, která vychází na CD pod jménem Krtečkova dobrodružství.

Toto CD s mluveným slovem je ideální dárek pro děti, které ještě neumějí číst.

DVD Krteček - komplet všechny díly

Mezi tipy na dárky na Vánoce s motivem Krtečka nemůže chybět samozřejmě ani to, co Krtečka dělá Krtečkem - původní animované pohádky. Na 6 DVD jsou obsaženy všechny epizody seriálu O Krtkovi.

 

Dekorativní nálepky Krtek a Vánoce

Na Vánoce si lidé obvykle vyzdobují byty vánočními motivy. I děti mohou mít svůj pokojíček krásně vyzdobený. Nálepky Krtečka s motivem Vánoc se dají nalepit na zeď nebo nábytek. A podle výrobce je jde poměrně lehce po Vánocích sundat ze zdi nebo odlepit z nábytku, takže se nemusíte bát, že by v dětském pokojíčku Vánoce zůstaly i přes léto.

 

Kalendář Krteček 2013

Kalendáře s postavičkami Krtečka vycházejí každoročně v různých variantách. Kalendář visící v dětském pokojíčku je pro dítě důležitý, protože pomáhá dítěti uvědomit si kategorii času.

Krteček a Vánoce DoPohádky.cz
Krtek a Vánoce
Postavy: Krtek
Seriál: Krteček
Štítky: Vánoce

Komentáře

Přidat komentář