Facebook icon RSS icon YouTube icon

Kytička pro radost

I když to dneska venku nevypadá, jaro nám už klepe na dveře. Přivítejme jaro kytičkou, kterou si doma vlastnoručně vyrobíme!

Vyrobte si společně se svým dítětem kytičku pro radost. Uvidíte, jak vám krásně ozdobí byt. Kytičkou můžete také obdarovat své blízké, určitě je to potěší. A pokud je vaše dítě už starší a zručnější, třeba vám takovou papírovou kytičku pro maminku vyrobí samo.

 

Co budeme potřebovat

  • různobarevné krepové papíry
  • barevné papíry obyčejné (zelený a červený)
  • 3 špejle
  • nějaký podstavec, třeba plastové víčko od kelímku ze cherry rajčat
  • nůžky
  • pravítko
  • lepidlo
  • tužka
  • izolepa
  • kružítko, popř. nějakou kulatou předlohu

 

Pracovní postup

1)

Připravíme si všechen materiál, který budeme potřebovat. Nejprve si přeložíme červený papír na dvě poloviny a na jednu stranu si namalujeme pomocí kružítka kolečko o průměru 6 cm (nemáte-li doma kružítko, použijte nějakou kulatou předlohu, hrníček, vázička apod.). Takto dostaneme dvě kolečka, která nůžkami vystřihneme a odložíme stranou.

Příprava na výrobu kytičky

2)

Na krepové papíry (např. růžový a meruňkový) si nakreslíme lístečky (tvar slzy), zhruba 22 ks. Ty poté vystřihneme. Jedno kolečko potřeme lepidlem a kolem něj dokola lepíme okvětní lístky. Lepíme pouze oblé konce lístků. Pokud je máme nalepené, položíme je stranou a vrhneme se na výrobu stonku. 

Kytička z papíru

3)

Změříme si délku špejle a na zelený list papíru pomocí pravítka a tužky nakreslíme obdélník, který odpovídá délce špejlí. Vystřihneme jej, natřeme lepidlem a všechny tři špejle do něj položíme a rolujeme papír kolem špejlí. Takto připravený stonek přiložíme na kolečko s nalepenými okvětním lístečky a přiklopíme druhým kolečkem, které jsme předtím potřeli lepidlem. Vložíme do knížky a přikryjeme dalšími knížkami, aby se nám kytička narovnala.

Kytička pro maminku nebo pro radost

4)

Nyní se pustíme do poslední části, jíž je podstavec. Ten si také změříme a obalíme barevným papírem. Ve středu, kam zasuneme kytičku se špejlemi, uděláme dírku, kterou podlepíme zespodu kouskem izolepy. Do podstavce vložíme kytičku a každý může obdivovat krásnou gerberu, jiřinu či slunečnici, kterou jste si se svým malým prckem vyrobili.

 

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Kytička pro radost
Kytička pro radost
Kytička pro radost
Kytička pro radost
Seriál: Tvoření s Barborkou

Komentáře

Přidat komentář