Facebook icon RSS icon YouTube icon

Malovaná velikonoční vajíčka

Za 14 dní jsou tu Velikonoce, a já v současné době nedělám nic jiného, než že vyfukuju, vyfukuju a vyfukuju. Ptáte se co? Samozřejmě, že vajíčka! Koupili jsme na trhu bílá vajíčka, a protože to není zase tak obvyklé, dcera je z jejich bílé barvy naprosto unešená a stále dokola požaduje, abych jí vajíčka vyfoukla, že je musí nabarvit, protože Velikonoce už klepou na vrátka.

Malovaná velikonoční vajíčka
Malovaná velikonoční vajíčka

Už jsem se dostala do takového stadia, že se bojím otevírat dvířka od lednice, protože jakmile dcera uslyší, že se chladnička otevírá, rychle všeho nechá a utíká se podívat do kuchyně, jestli náhodou nemám v plánu vařit nějaký recept z vajec, péct buchtu nebo obalovat v trojobalu. A běda mi, kdybych bílé vajíčko jen tak ledabyle rozsekla či rozpůlila, to by mi dcera dala pěkně vyjíst :-)

A když se jí nenápadně zeptám, co s těmi vyfouklými vejci má v úmyslu dělat, s vážnou tváří mi odvětí: „A ty nevíš, že mám moc bratranců a strejdů, kteří si přijdou na Velikonoční pondělí pro vajíčko? Musím je přece vymalovat!“

Hm, co na to říct, argumenty mi jaksi došly. Takže já vyfukuju, čtyřletá dcera maluje. Jiná zábava u nás momentálně nepřichází v úvahu.

Ale ať si klidně maluje, mám ráda, když sama vymýšlí něco, co ji nejen zabaví, ale ještě má smysl.

Co budete potřebovat k malování vyfouknutých vajíček

  • vyfouknutá vajíčka
  • špejle a kousek modelíny
  • tempery, vodové barvy, akrylové barvy
  • štětec, paleta, kelímek s vodou
  • kousek izolepy
  • stuha, mašle

Postup při malování vyfouknutých vajec

1)

Vyfouknutá vejce upevníme pomocí kousku modelíny na špejli a vymalujeme podle své fantazie.

2)

Hotová vajíčka necháme uschnout a uložíme do velikonoční zahrádky, ošatky či velikonočního osení.

3)

Pokud chceme vajíčko mít na stuze, stuhu omotáme na špejli, konec stuhy zalepíme izolepou a protáhneme vajíčkem. Izolepu odstřihneme a na konci stuhy uděláme uzel, aby nám vajíčko na stuze drželo.

4)

Hotové vajíčko na stuze pověsíme na větvičku břízky či kočiček, které máme ve váze.

Velikonoční ošatka se nám už pěkně plní
Velikonoční ošatka se nám už pěkně plní

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Malovaná velikonoční vajíčka
Malovaná velikonoční vajíčka
Seriál: Tvoření s Barborkou
Vhodné pro: Předškoláky, Školáky

Kategorie: 

Komentáře

Přidat komentář