Facebook icon RSS icon YouTube icon

Malování obrázků na okna

Pokud jste se rozhodli, že si chcete zkrášlit svá okna, a koupili jste si barvičky na okna (window colors), možná jste uvnitř krabičky našli krásné šablony. A možná také ne. Pak není nic jednoduššího než si šablonu vytvořit vlastním přičiněním. Stačí najít tu správnou předlohu – nějakou postavu, zvířátko či věc, které má váš prcek v oblibě. Udělejte vašemu dítku radost a ozdobte okna jeho oblíbenými postavičkami.

 

Co budeme potřebovat

  • barvy na okna
  • šablony, popř. předlohy
  • průhledná fólie

 

Pracovní postup

1)

Připravte si průsvitnou fólii, kterou použijeme na překreslení šablony či obrázků jakožto předlohy. Fólii na vámi zvolený obrázek přitiskneme a pomocí konturovací černé barvy obtáhneme jeho obrys. Překreslenou šablonu necháme pár hodin uschnout – je dobré nechat to zaschnout klidně i přes noc. (Moje rada zní – obrázek položte někam, kam dítě ani manžel nedosáhnou, schne to opravdu dlouho.)

Window colors a šablony

2)

Pokud už je obrázek na fólii suchý, můžeme pokračovat dál. Vnitřek obrázku vybarvíme barvičkami, které se nám líbí, a opět necháme pár hodin zaschnout.

Window colors a zajíc

3)

Když je obrázek zcela suchý, opatrně jej sloupneme z fólie a nalepíme na okno či zrcadlo. Fólii si uschováme na příště.

 

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Window colors
Window colors
Window colors
Malování obrázků na okna
Seriál: Tvoření s Barborkou

Komentáře

Přidat komentář