Facebook icon RSS icon YouTube icon

Mořský svět u vás doma

Také vaše dítě neustále bájí o tom, že by doma chtělo mít nějaké to zvířátko? Nějaké exotické? Třeba rybičky? Ale kdo to akvárium bude čistit; čistit akvárko je otrava...

Naštěstí naše malá Barborka dostala nápad (pro nás rodiče moc dobrý nápad): „Nemusíme obstarávat živé rybky. Můžeme si vyrobit akvárium s rybičkami, které nepotřebují vyměňovat vodu ani krmit!“

A my si teď ukážeme jak.

Navíc se u toho na celé odpoledne vyřádíte a výsledek určitě stojí za to.

Vytvořte si takový svůj „bytový“ mořský svět. A pokud jste si uschovali nějaké ty upomínkové věci z dovolených od moře, pak není nic jednoduššího. Přivezli jste si od moře mušle a kamínky? A válejí se vám někde schované v krabici? Je na čase je vytáhnout a vyzdobit jimi dno svého akvária. Jdeme na to!

 

Co budeme potřebovat

  • velká sklenice od okurek se šroubovacím víčkem nebo plastová průhledná lahev se šroubovacím uzávěrem
  • kamínky, drátky, korálky a nalepovací očka na rybičky
  • tvrdý barevný papír (více barev)
  • tužka, nůžky, niť
  • vteřinové lepidlo
  • kamínky a mušle na dno sklenice
  • jemný písek či sůl (na dno sklenice)
  • kladívko a hřebík

 

Pracovní postup

1)

Sklenici vypláchneme a dosucha utřeme. V případě šmouh použijeme lešticí přípravek na okna a sklenici hadrem vyleštíme.

Sklenice na akvárium

2)

Na dno nádoby nasypeme písek. Nemáte-li písek, zcela postačí kuchyňská sůl. Do písku zaboříme kameny, mušličky, ulity aj.

Dno akvária

3)

Z velkého kamínku pomocí drátku a metody drátkování udrátkujeme rybičku, nebo ze zbytků drátků kámen obalíme dokola a přichytíme za něj barevné „chlupaté“ drátky, které mají sloužit jako ocas ryby. Zepředu na kámen nalepíme očka. Ryby položíme stranou.

Ryba z drátu a kamínku

4)

Na barevný papír nakreslíme rybičky a mořské korály a řasy a nůžkami vystřihneme. Vteřinovým lepidlem nalepíme dokola sklenice (či plastové lahve).

5)

K rybičkám přivážeme provázek (nejlépe niť, aby nebyla tak vidět).

Mořský svět u nás doma

6)

Do víčka si pomocí kladívka a hřebíčku uděláme čtyři dírky. Vždy ke každé rybce patří dvě dírky, kterými protáhneme niť a zavážeme ji na uzlík. Rybky tak budou viset ve vzduchu a bude to vypadat, jako by plavaly.
Víčko zašroubujeme a pořádně utáhneme, aby se náš prcek nedostal dovnitř sklenice.

 

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Akvárium
Akvárium
Akvárium
Mořský svět u vás doma
Seriál: Tvoření s Barborkou

Komentáře

Přidat komentář