Facebook icon RSS icon YouTube icon

Nejoblíbenější puzzle pro děti i dospělé

Zábava na dlouhé zimní večery. Co se vám vybaví, když uslyšíte tuto větu?

Puzzle Paříž

Pro mne je rovnítkem pro zábavu na dlouhé zimní večery skládání puzzle. A jelikož se dlouhé zimní večery kvapem blíží a s nimi i Vánoce, čas dárků, podíval jsem se do prodejních statistik internetových obchodů, abych si udělal takový malý průzkum, jaké puzzle teď frčí, jaké skládačky jsou oblíbené.

Skládači kostiček puzzle se dělí na dvě skupiny: Na děti a na dospělé. Pro každou tuto věkovou skupinu jsou určeny speciální výrobky. Současným trendem je navíc 3D puzzle.

Puzzle pro děti

Puzzle pro děti se skládá většinou z větších dílků, které i malá nemotorná ručka dítěte dokáže dobře uchopit. Puzzle pro děti také svou náročností odpovídá tomu, komu je určeno. Pro ty nejmenší děti se stavebnice "puzzle" skládá jen s několika málo kostiček, např. 3 x 3 dílky. Velmi oblíbené hlavně pro nejmenší děti jsou puzzle skládačky ze dřeva, které vyrábí spolu s dalšími dřevěnými hračkami např. firma Bino.  (Firma s podobným jménem, společnost Dino je také specialistou na puzzle, obě jména se často zaměňují.)

Puzzle Šmoulové

Také použitým motivem lze puzzle bezpečně poznat, pro koho je určeno. Děti mají rády různé pohádkové postavičky a zvířátka.

V poslední době se nejvíce kupuje puzzle pro děti s motivem Šmoulů, klasických pohádek jako je Perníková chaloupka. A chybět nemůže ani zmínka o puzzle s motivem Krtečka, který je doslova nesmrtelný. 

Puzzle pro děti i dospělé

Mezi nejoblíbenější puzzle pro dospělé patří motivy měst. V poslední době si dospěláci oblíbili motivy Francie, např. Paříž, Eiffelová věž. Obecně se oblibě těší kulturní památky jako jsou hrady a zámky (např. 3D puzle Šikmá věž v Pise).

Puzzle pro dospělé oproti jednoduchým skládačkám pro děti obsahují klidně i několik tisíc dílků. S takovou hračkou si pak člověk vyhraje dosyta, vždyť takové složení 1000 dílků "šedé" Paříže je úkol hodný mravenečků, kteří v pohádce o Zlatovlásce pomáhali Jiříkovi najít perly.

Ne náhodou jsem si za příklad vzal puzzle s obrázkem Paříže. Jde o momentálně bezkonkurenčně nejprodávanější puzzle. Vyrábí ho jeden z nejkvalitnějších a nejvěhlasnějších výrobců v tomto odvětví firma Ravensburger.

 A nezapomeňte také na podložku pod puzzle. Například  rolovací kobereček na puzzle od Ravensburger. 

Puzzle Paříž
Nejoblíbenější puzzle pro děti i dospělé
Postavy: Krtek, Šmoulové
Štítky: Vánoce

Komentáře

Přidat komentář