Facebook icon RSS icon YouTube icon

Originální adventní kalendář

První adventní neděle je za námi, a to znamená, že vánoční trhy jsou v plném proudu. První adventní víkend všude po České republice probíhala rozsvícení vánočních stromečků na náměstích či v centrech měst, a pokud jste si to nenechali ujít, mohli jste tak načerpat tu pravou vánoční atmosféru. Vánoce se blíží a již za tři týdny dorazí i k Vám. Abyste dětem usnadnili odpočítávání zbývajících dní do Štědrého večera, můžete jim pořídit adventní kalendář.

Náš originální adventní kalendář
Náš originální adventní kalendář

Loni jsem v tomto krásném adventním čase na web Do pohádky vkládala příspěvek na vytvoření Netradičního adventního věnce, letos jsem pro své děti vymyslela originální adventní kalendář, na jehož výrobě jsme se podíleli společně.

K výrobě adventního kalendáře mě vedly hned tři důvody. Tím prvním byl fakt, že i bez mého věnovaného adventního čokokalendáře se děti budou cpát obrovským množstvím čokoládových bonbonů, sladkostí a cukrovinek. Tím druhým důvodem byly nehorázně přemrštěné ceny adventních kalendářů s hračkami, takže u dvou a víc dětí byste se nedoplatili. A třetím důvodem, není nic hezčího než dětem věnovat svůj čas a společně si něco hezkého a praktického vyrobit.

K adventnímu kalendáři budete potřebovat 24 prázdných krabiček od zápalek, jednu větší krabici, kam malé krabičky uložíte, a pěkný balicí papír s vánoční tematikou. Dovnitř jako překvapení můžete vložit nějaké zdravé mlsání (sušené ovoce, oříšek), upečený perníček, malou nálepku, je-li adventní kalendář určen starším dětem, tak třeba drobný penízek. Prostě vše, co vás napadne.

Co budeme potřebovat k výrobě adventního kalendáře

  • prázdná papírová krabice
  • 24 krabiček od zápalek
  • lepidlo
  • štětec na lepidlo
  • balicí vánoční papír
  • pravítko, tužku a nůžky
  • bílá samolepka
24 adventních krabiček
24 adventních krabiček

Postup výroby originálního adventního kalendáře

1

Na vánoční balicí papír si odměříme míry krabice a malých krabiček od zápalek. Šablony vystřihneme a nalepíme je na každou krabičku.

2

Necháme zaschnout. Z bílé samolepky vystřihneme čísla od 1 do 24 a každé číslo nalepíme na jednotlivé krabičky od zápalek. Do 24 krabiček nachystáme malé překvapení a malé krabičky vložíme do velké krabice.

Netradiční adventní kalendář
Netradiční adventní kalendář

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Náš originální adventní kalendář
Originální adventní kalendář

Kategorie: 

Komentáře

Přidat komentář