Facebook icon RSS icon YouTube icon

PET lahev jako hudební nástroj

Zbyly vám malé PET lahve, např. od džusíků, kubíků, ovocných šťáv, limonád či minerálek? Určitě je ještě nevyhazujte! Poradím vám, jak z nich vyrobit jedinečný hudební nástroj, který velikostně padne dětem přesně do ručky.

 

Co budeme potřebovat

  • paleta a štětec
  • nálepky, samolepky, různé obrázky
  • lepidlo (např. Herkules)
  • nůžky
  • korálky, knoflíčky nebo malé kamínky
  • staré noviny či omyvatelný ubrus
  • okrasný balicí papír
  • izolepa

PET hudební nástroj pomůcky 

Pracovní postup

1)

PET lahev od použitého džusu pořádně vymyjeme a necháme uschnout.

 

2)

Na pracovní stůl si rozložíme staré noviny. Připravíme si balicí papír, na který položíme PET lahev a podle jejího obrysu ustřihneme kus papíru (počítáme s tím, že papír nebude dosahovat až k hrdlu lahve, to by se špatně lepilo, takže ustřihneme menší kousek; může být velký třeba jako bývalá etiketa na PET lahvi). Lahev zvedneme, papír pomažeme štětcem s lepidlem, které jsme si vymáčkli na paletu. Přiložíme opět k lahvi a opatrně papír obtočíme kolem lahve. Pokud se lepidlo někde odchyluje, přelepíme papír izolepou.

PET hudební nástroj

3)

Dále PET lahev zdobíme nálepkami, různými obrázky či mašličkami. Fantazii se meze nekladou.

 

4)

Po zaschnutí do PET lahve nasypeme např. korálky, knoflíky či malé drobné kamínky a lahev pevně uzavřeme. PET lahev tak může sloužit buď jako hudební nástroj, nebo úschovna na korálky, kamínky nebo knoflíky.

PET hudební nástroj

 

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

PET hudební nástroj
PET hudební nástroj
PET hudební nástroj
PET lahev jako hudební nástroj
Seriál: Tvoření s Barborkou

Komentáře

Přidat komentář