Facebook icon RSS icon YouTube icon

Kačer Donald: Donaldovy narozeniny

Postavičky Kačer Donald a jeho přátelé, jako jsou Daisy, Mickey Mouse nebo myška Minnie, není dítěti potřeba vůbec představovat. Všichni tyto kreslené hrdiny od Walta Disneye dobře známe z animovaných pohádek, ale také z komiksů, knížek a časopisů a třeba i hračkářství. Které dítě nespí nebo někdy nespalo s plyšákem některé postavičky od Walta Disneye, že? Nebo neskládalo puzzle Kačera Donalda, hm?

Příběhy o Kačerovi Donaldovi se už dávno nepromítají pouze v kině, ale jsou dostupné také na videu, DVD a online na internetu, kde můžete příběhy Kačera Donalda zdarma zhlédnout třeba na video serveru youtube.

Tato epizoda, která se jmenuje Donaldovy narozeniny (Donald's Happy Birthday), vznikla pro filmové plátno již v roce 1949.

V příběhu Kačera Donalda Donaldovy narozeniny se můžeme zasmát jednomu velkému nedorozumění. I když zasmát? Závěr pohádky je poněkud morbidní a z dnešního pohledu by takovéto vyústění dětské pohádky nejspíše vůbec neprošlo příslušnou schvalovací komisí, která posuzuje vhodnost či nevhodnost obsahu pořadu pro děti. O co v této animované pohádce jde?

Malí kačeři, synovci strýčka Donalda, Huey, Dewey a Louie nemají dost peněz, aby koupili svému strejdovi Donaldovi dárek k narozeninám. Jdou proto za Kačerem Donaldem, aby jim nějaké peníze dal. Kačer Donald ale neví, na co jeho synovci peníze chtějí, a tak jim je nechce dát. Chce své peníze zachránit na horší časy, doba je zlá...

Chlapcům Kačerům se ale nakonec podaří získat peníze (tajně vyberou pokladničku) a koupí Kačeru Donaldovi krabici doutníků.

Kačer Donald shlédne z okna svého domu na ulici zrovna ve chvíli, když kluci Kačeři jdou s krabicí z tabáku. Kačer Donald si logicky domyslí, že chlapci začali kouřit, a tak je pro výstrahu z výchovných a pedagogických důvodů přinutí celou krabici doutníků vykouřit. Aby se z toho kouření lidově řečeno posrali a aby si příště na základě této nemilé zkušenosti na doutníky nebo cigarety nechali zajít chuť.

Pointa pohádky je úžasná: Kačer Donal si uvědomí co se stalo a bezradně kouká na tabákem zkouřené kluky a ...sdílené online video vám prozradí zbytek.

Video sice není česky, ale k porozumění příběhu čeština, myslím si, není tentokrát vůbec potřeba.Tento typ pohádky v angličtině je dostatečně srozumitelný pro každého. Hezkou zábavu!

Kategorie: