Facebook icon RSS icon YouTube icon

Krtek a metro

Oblíbená kreslená postavička Krteček ze seriálu O Krtkovi si tentokrát vykopala podzemní metro. Jak se to přihodilo? Dozvíte se to po shlédnutí pohádky Krtek a metro, která je online zdarma na youtube.

Edit 30.9.2012: Bohužel video Krtek a metro bylo staženo z webu YouTube a prozatí není k dispozici.

Ve videu nejdříve uvidíme Krtečka, jak studuje plánek budoucího metra, nebo možná nadzemní dráhy (U-Bahn) a pak se dá do díla, lépe řečeno začne rozdělovat práci na tomto velkém dílu. V této epizodě Krteček představí mechanizovanou těžbu podzemních slojí. Opravdu! Nejprve mu jeho robot na hloubení podzemí prokope spleť chodeb. Co by se Krtek namáhal s dolováním, když má na to lidi, že? Respektive stroje.

Pak si Krtek v těch vyhloubených chodbách v podzemí přistaví vláček (metro?) a výlet může začít. Krteček nasedne do lokomotivy a do vagonů posadí své kamarády Myš a Zajíce.

Krtek, Myš a Zajíc jedou podzemním labyrintem ve vlaku, který vypadá spíše jako traktor s dvěma vozíky. A najednou se naši výletníci z hlubiny podzemí vynoří a ocitnou se kdesi v exotické zemi, někde u moře na ostrově plném banánů.

Naši hrdinové pojídají banány, lezou po palmě a koupou se v moři. Celkové vyznění je ale obávám se mírně řečeno zmatené.

Nové díly Krtečka

Animovaná pohádka Krtek a metro byla vytvořena v roce 1997. Patří tedy k těm nejnovějším příběhům o Krtečkovi, které již striktně dodržují formát televizního pořadu Večerníček. Bohužel si musíme přiznat, že tyto novější díly Krtečka zdaleka nedosahují kvality starších epizod. Ani co se týče zpracování (kde je ten původní Zdeněk Miler?), ale hlavně tyto díly postrádají nápad. A tím ztrácí dost ze svého kouzla.

Jaký je to rozdíl, když teď jede Krteček v metru (co vypadá jako traktor s návěsem) a když o pětatřicet let dříve brázdil ulice nočního velkoměsta v krásném červeném autíčku na klíček! Ach jo...

Ale jako Večerníček před spaním se i na tohoto Krtka koukat dá, ale... Ale už je to právě pouze a jen Večerníček.

Kategorie: 

Komentáře