Facebook icon RSS icon YouTube icon

Neumíte složit papírovou vlaštovku? Postavte si na to stroj z Lega!

Stavebnice Lego se prodává v mnoha různých edicích od stavebnic aut, letadel pracovních strojů přes vesmírné stanice z Lega a různé fanouškovské edice na motivy oblíbených pohádek a seriálů jako jsou Hvězdné války až třeba po Lego pro holky (Lego Friends) s minifigurkami malých slečen, kterým můžete postavit domeček, aby si měly kde nalévat čaj a pojídat piďi zákusky z umělé hmoty.

Jedno mají ale všechny druhy, typy a edice stavebnice Lego společného. Je to možnost postavit si z kostiček Lega úplně něco jiného, než co je uvedeno na přebalu na krabici nebo v manuálu ke stavebnici. Z Lega můžete postavit cokoliv, jste limitování pouze vlastní fantazií.

Lego je univerzální, všechny kostičky z různých Lego stavebnic jsou mezi sebou kompatibilní, všchny do sebe krásně vzájemně zapadnou, a proto člověku nic nebrání všechny kostičky ze všech krabic sesypat na jednu hromadu a začít stavět něco, co „svět ještě neviděl“.

Skládání papírových vlaštovek hravě zvládne stroj postavený z kostiček Lega

Podobné myšlenky napadaly nejspíše také jednoho člena amerického fóra Mindstorms, které sdružuje příznivce Lega. Uživatel s přezdívkou hknssn13 vyrobil z kostiček Lega nevšední stroj, který dokáže z papíru složit vlaštovku.

Na videu se můžete podívat, že stroj opravdu funguje a skládá papírové letadlo, které na konci výrobního procesu dokonce vzlétne.

Tato plně automatická výrobní linka z Lega na papírová letadýlka je přibližně 150 cm dlouhá a 40 cm široká. Skládá se z necelých 7.000 kostiček Lega. Na její zprovoznění bylo použito několik servo motorků, ale také například dotykový senzor nebo akcelerometr, který se používá v moderních chytrých mobilních telefonech.

Neumíte složit papírovou vlaštovku? Postavte si na to stroj z Lega!
Seriál: Lego

Kategorie: