Facebook icon RSS icon YouTube icon

Prodejce kouře

Krátký animovaný film Prodejce kouře (v originále El vendor de humo) je vytvořen počítačovou 3D animací. Jako tvůrce je pod tímto kouzelným snímkem podepsáno animační studio PrimerFrame.

PrimerFrame sídlí ve Valencii ve Španělsku a více než o "obyčejné" animační studio jde o školu, na které se vyučují různé techniky animace. Absolventi kurzů této školy stojí za řadou velmi zdařilých krátkých snímků.

Příběh začíná příjezdem prodejce kouře do městečka. Prodejce kouře je vlastně kouzelník či komediant, který kouř prodává jako jakousi atrakci. Co mu také jiného zbývá, když kouř je jeho jediným produktem. (Trochu mi připomíná prodavače teplé vody.)

Lidé se baví a kouzelníkovi hromadí v truhlici zlaťáky. Jenže každá sranda jednou končí a každá sranda něco stojí... z kouzelníka se vyklube tak trochu podvodníček a zloděj. A pošramocená pověst zůstává spíše obyvatelům městečka.

Atmosférou mi snímek připomíná jeden z motivů knihy Vladislava Vančury Rozmarné léto - a sice příjezd poutlného kouzelníka Arnoštka.

Film Prodejce kouře získal řadu ocenění na několika mezinárodních filmových festivalech.

Kategorie: