Facebook icon RSS icon YouTube icon

Shrekoleda: Shrek a Vánoce

Jak slaví Vánoce Shrek? Příliš se mu do oslavy Štědrého dne a Vánoce nechce. Ale oslík, ta zelená princezna, se kterou Shrek žije, a vlastně celá Shrekova rodina je jiného názoru: Vánoce být musí!

Shrekoleda je online video animované 3D pohádky o zeleném panáčkovi Shrekovi, kterak slavil Vánoce. Film byl natočen v roce 2007 a vysílá se také pod názvem Shrekovy Vánoce.

Shrek netuší, co to Vánoce vlastně jsou. A co vše je potřeba připravit pro to, aby Vánoce vypadala tak, jak správné Vánoce vypadat mají. Podaří se Shrekovi podle příručky "Vánoce pro vidláky" bezvadně připravit bezva Vánoce pro jeho bezva rodinu?

Shrekovy Vánoce je vyloženě jednoúčelová záležitost, jindy než o Vánocích si tuto pohádku člověk těžko pustí. Ne proto, že by se na pohádky s vánoční tematikou nedalo dívat kdykoliv přes rok, ale proto, že tento krátký film zdaleka nedosahuje takové nápaditosti a kvality jako např. Shrek 1. Je to tak trochu takové vánoční tahání peněz z kapsy diváků, přesto ale věřím, že ve vánočním čase i tento snímek diváky potěší.

Oficiální text distributora:

Jsou Vánoce a Štědrý den, na který se všichni těší. Tedy všichni kromě Shreka. Přesto by chtěl své milované Fioně a dětem udělat radost. Nejprve ale musí zjistit něco o tradicích a pak pochytit tu pravou vánoční náladu. Obrátí se proto na své přátelé, ale každý z nich má o dokonalých Vánocích vlastní představu. Shrekovy myšlenky o útulné rodinné oslavě tak vezmou rychle zasvé... 

 

Shrekoleda: Shrek a Vánoce
Rok vydání: 2007
Postavy: Shrek
Seriál: Shrek
Štítky: Vánoce

Kategorie: