Facebook icon RSS icon YouTube icon

Šmoulokoleda - Šmoulí Vánoce

Animovaná pohádka Šmoulokoleda - Šmoulí Vánoce není epizodou z televizního seriálu Šmoulové, ale jde o samostatný film. Není to ale celovečerní film jako je např. film Šmoulové 3D (The Smurfs in 3D), ale jde o krátký film, tedy kratší video se stopáží, jakou známe z klasického televizního seriálu Šmoulové, což je 22 minut. 

V originále se film jmenuje The Smurfs: A Christmas Carol, což v překladu do češtiny znamená Šmoulové: Vánoční koleda. Česká verze je ale distribuována na DVD pod názvem Šmoulokoleda - Šmoulí Vánoce.

Zajímavý je způsob, jaký je film animován. V úvodu a na závěr jde o 3D počítačovou animaci, jakou známe např. ze zmiňovaného celovečeráku Šmoulové 3D. Prostřední část příběhu je ale animovaná klasickou 2D technikou, stejně jako známé epizody Šmoulů z osmdesátých let, které produkovalo studio Hanna-Barbera.

Vánoční příběhy jsou oblíbenými a sezonně vyhledávanými bonusy většiny slavnějších animovaných pohádek pro děti. Samotní Šmoulové mají takových speciálních dílů několik - a ne jen vánočních, ale také na velikonoce, Valentýna apod.

Oficiální text distributora:

Šmoulové vám nesou koledu! Ve šmoulí vesničce nastal čas Vánoc! A to je období, které všichni Šmoulové nadevše milují. Všichni až na Mrzouta, který před duchem Vánoc prohlásí, že je to všechno podvod. Na pomoc musí přijít zázračný lektvar taťky Šmouly a trojice začarovaných Šmoulů, která se pokusí dát věci do pořádku. Podaří se jim společně přesvědčit Mrzouta o skutečném významu Vánoc dřív, než Šmoulí vesnička padne do rukou zlého Gargamela? Nechte se okouzlit zbrusu novou zábavnou a dojemnou “Šmoulokoledou”, jakou jste ještě neviděli!

Kategorie: