Facebook icon RSS icon YouTube icon

Tom a Jerry 1. série

Celá první série oblíbeného animovaného seriálu Tom a Jerry je online zdarma ke zhlédnutí na internetu na video serveru YouTube. Kromě této série můžete ale najít také další epizody a kultovní série kreslené série Tom a Jerry.

Update 10. 10. 2012: VIdeo bylo bohužel odstraněno z YouTube.

Více než hodina a půl nepřetržité zábavy, černého humoru, brutálních vtípků, naschválů, sadistických scén a gagů sice v tomto sdíleném dlouhém videu není opatřena českým překladem, ale to nikomu určitě nebude vadit. Vždyť všichni znalci pohádky Tom & Jerry dobře ví, že ani myšák Jerry, ani kocour Tom a dokonce ani jejich zvířecí přátelé pes Killer a spol. příliš velkými řečníky nejsou a moc toho nenamluví. Za to o výkřiky typu yaouúú, ouuuúú, huááá není nouze. A ty zní stejně (nebo skoro stejně) ve všech jazycích a řečech světa. Přinejmenším toho světa kreslené zábavy (tzv. cartoon).

Sadismus a brutalita v pohádkách

Když už jsem se zmínil o těch sadistických scénách, přetočte si video na 26 minutu a pozorně si prohlídněte kocoura Toma, ať víte, o jakém to sadismu a brutalitě mluvím.

Kocourem obvázaný v obvazech a oplácaný sádrou od hlavy až k patě - to se ukazuje dětem za účelem humoru. Velmi zvrácené, na druhé straně ale mezi dětmi (i jejich rodiči) velmi oblíbené a velmi komerčně úspěšné.

Animovaná pohádka Tom a Jerry do podobných pohádek zavedla násilí (a nebo se přinejmenším postarala o jeho propagaci). S násilím se v těchto pohádkách zachází jako s běžnou normou. Přitom jsou scény s kreslenými hrdiny plné brutality a sadismu.

Kdysi jako dítěti mi tyto pohádky tak brutální nepřipadaly, to až oko rodiče se nepřestává divit... Ale zábava to je úžasná, to se musí nechat. 

Tom a Jerry 1. série
Rok vydání: 1945
Postavy: Jerry, Tom
Seriál: Tom a Jerry

Kategorie: 

Komentáře