Facebook icon RSS icon YouTube icon

Tom a Jerry: Osobní souboj

Epizoda z pohádky Tom a Jerry Duel Personality (Osobní souboj) je něčím výjimečná. Mám tuto kreslenou pohádku o poťouchlém kocourovi a vychytralé myši obecně velmi rád, ale tento díl mám rád obzvlášť. V této epizodě se totiž stane něco dost neobvyklého, co z celé série pohádek o Tomu a Jerrym skoro neznáme.

Na konci tohoto příběhu Toma a Jerryho totiž nezůstane poražený, jak tomu bývá obvykle Tom, ale naopak kocour Tom bude ten, kdo se bude radovat z vítězství. Kreslená postavička kocour Tom není totiž žádný suchar, milé děti, i když to tvůrci této animované pohádky chtějí všem namluvit. Tom není žádný chcípáček, alespoň ne vždy (i když většinou ano).

Teď ale teoretické zlo zvítězilo nad pochybným dobrem. Je to tak: Ne v každé pohádce musí zákonitě dobro zvítězit nad zlem! I když Tom a Jerry nepatří zrovna mezi ty úplně klasické pohádky. Je to přeci jen kreslená groteska, cartoon.

Nechci prozradil celý děj, jen naznačím, že v závěrečné scéně kocour Tom pleská myšku Jerry bílou rukavičkou. Vysmátý Tom utíká za myší a pořádně ji fackuje...

Scénář k této animované komedii napsal Michael Maltese.

Distribuci seriálu Tom a Jerry zajišťuje Metro-Goldwyn-Mayer, alespoň pro americký trh. V cz má práva k seriálu Tom a Jerry asi některá televize; nic konkrétního se mi ale zatím bohužel nepodařilo zjistit. Ještě že tady máme internetový online kanál, na kterém jsou epizody Tom a Jerry zdarma ke zhlédnutí.

Pohádky: Tom a Jerry online cz.

 

Tom a Jerry: Osobní souboj
Rok vydání: 1966
Postavy: Jerry, Tom
Seriál: Tom a Jerry

Kategorie: