Facebook icon RSS icon YouTube icon

Růže z papíru nejen jako dárek na Valentýna

Moje dcera miluje květiny, a to v jakékoli podobě: řezané, v květináči i sušené. Nejvíc ale ty, které může dát do vázy a sama naaranžovat. A protože nepovažuju za ekonomicky výhodné chodit kupovat každý týden čerstvou řezanou květinu do vázy, přišla jsem s nápadem, že bychom si mohly nějaké ty květiny do vázy vyrobit z krepového papíru. Dceru nápad velmi nadchnul, protože z krepového papíru ráda vytváří nové věci, líbí se jí, jak je papír pěkně barevný a jak šustí. Navíc si sama podle svého přání vyrobí kytičku, kterou si navoní parfémem a která jí bude zkrášlovat její pokojíček.

Růže z krepového papíru
Růže z krepového papíru

My jsme tedy zvolily vyrobit si růži jako ozdobu do bytu, vy si však můžete vyrobit květinu, která se hodí jako dárek na Valentýna nebo k narozeninám či svátku, anebo jako dárek jen tak pro radost mamince, babičce či tetě. Jaké využití pro květinu zvolíte, je jen na vás.

Co potřebujeme k výrobě růže z krepového papíru 

  • pravítko
  • tužka
  • nůžky
  • plyšový či jiný drátek o velikost 20 cm
  • krepový papír různě barevný

Pracovní postup

Květina z krepového papíru
Květina z krepového papíru

1)

Nejprve si vezmeme krepový papír libovolné barvy a naměříme si obdélník 20 cm x 16 cm. Ten si vystřihneme a podle této šablony vystřihneme další obdélníky z různě barevného krepového papíru tak, abychom jich měli minimálně 10 kusů (může jich být mnohem víc, záleží to podle toho, jak bohatou chcete mít květinu).

Přeložený krepový papír (tzv. harmonika) převázaný drátkem
Přeložený krepový papír (tzv. harmonika) převázaný drátkem

2)

Všech 10 obdélníků přiložíme na sebe a smotáme je do harmoniky (přehneme kousek, otočíme papír, přehneme další kousek). Tu v půlce svážeme plyšovým drátkem (ten nám slouží jako stonek květiny). Pevně ho zamotáme.

3)

Pak už zbývá poslední část, vytahovat a obracet jeden krepový obdélník ke středu za druhým obdélníkem. Když máme všechny obdélníky složené do okvětních lístků, růži načechráme, upravíme a můžeme ji postříkat jemně parfémem. A růžička je hotová.

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Růže z krepového papíru
Růže z papíru nejen jako dárek na Valentýna
Seriál: Tvoření s Barborkou
Vhodné pro: Předškoláky, Školáky

Kategorie: 

Komentáře

Přidat komentář