Facebook icon RSS icon YouTube icon

Sponkovníček – medvědice Editka

Sponkovníček – medvědice Editka
Sponkovníček – medvědice Editka
Seriál: Tvoření s Barborkou
Vhodné pro: Předškoláky, Školáky

Dnešní téma tvoření s dětmi je jako stvořené zejména pro maminky, které mají doma dlouhovlasé cácorky. Jedině ony totiž dokážou pochopit, jak je občas nervydrásající, když své dceři učešete culík a neposedné prameny vlasů chcete připnout sponkami, jenže žádné sponky prostě neseženete. Ne proto, že žádné nemáte, ale protože vaše holka si ráda zdobí panenky, medvídky a různé další plyšáky svými sponečkami. Takže v momentě, kdy sponky vážně potřebujete, zjišťujete, že žádné nejsou k sehnání. A proto jsem si řekla, že by s tím chtělo vážně něco udělat.

Sponkovníček – medvědice Editka
Sponkovníček – medvědice Editka

Nejprve jsem koupila obyčejnou krabičku a Barborce řekla, že je to krabička určena pouze na sponky. Tento nápad se mi však příliš (vlastně vůbec) neosvědčil, protože krabička je věčně prázdná. Marně jsem si lámala hlavu s tím, jak tento zapeklitý problém vyřešit, když jsem při brouzdání na netu narazila na obrázek sponkovníku –z látky ušité zvířátko, které má na sobě našitý dlouhý proužek látky, na který se sponky pohodlně připnou a v případě potřeby se snadnou odepnou. Byla jsem nadšená, to je ono!

A protože moje dcera miluje medvídky, vyrobily jsme si spolu lední medvědici s rybou v bříšku, která je nejen roztomilá, ale i praktická. A vůbec, celý nápad ušít si sponkovník stál za to. Barborka si medvědici sama sestavila (což podporuje její umělecké nadání a výtvarné cítění) a dokonce si párkrát vyzkoušela šití (trénuje manuální zručnost). Výsledkem je medvědice Editka :-), s níž jsem hodně spokojená, protože teď už Barborku ani nenapadne, aby Editku odzdobila. Sponky nechává připnuté na své medvědici, protože ta by byla velmi smutná, kdyby se její sponky ztratily...

Co budeme potřebovat na výrobu sponkovníku ve tvaru medvídka

  • zbytky látek
  • výplň (joko, vata)
  • jehla a niť
  • nůžky
  • korálky, knoflíky a jiné ozdoby
  • stužka či niť, která bude sloužit k zavěšení
Sponkovník se sponkami
Sponkovník se sponkami

Postup výroby sponkovníku

1

Nejprve si rozmyslíme, jaké zvířátko či postavu budeme vytvářet (my jsme vytvářely medvěda). A připravíme si různé korálky a flitry na oči, nos, ozdoby apod.

2

Z látky, kterou si přehneme napůl, vystřihneme medvídka. Z látky dále vystřihneme dlouhý proužek, na který se budou zavěšovat sponky.

3

Ustřihneme si stužku či provázek nebo silnější niť (ta bude sloužit k zavěšení).

4

Na přední část medvěda našijeme oči, nos, břicho, ozdoby apod. Pak k sobě přiložíme obě části medvěda, stužku i proužek na sponky a sešijeme to k sobě smyčkovým stehem. Necháme si kousek nesešitý, abychom mohli medvěda naplnit.

5

Naplníme, zašijeme a máme hotovo:-)

Medvědice Editka
Medvědice Editka

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Kategorie: 

Komentáře

Přidat komentář