Facebook icon RSS icon YouTube icon

Tip na vánoční dárek pro roční dítě

Vánoce jsou tady coby dup a každý, kdo nenechává výběr dárků na poslední chvíli, už urputně shání, jaký dárek vybrat pro ty své nejbližší nejmenší. U větších dětí není žádný problém zjistit, co by si přály pod stromeček (samozřejmě o to těžší je jejich výběr korigovat:-). Problém nastává až u těch menších dětiček, u těch, které ještě nechodí do školky a neumí mluvit, ale přitom už to nejsou žádná malá mimina a dokážou si samy hrát. Jenže, jaká hračka by jim udělala radost, z nich prostě nevydolujeme. A tak nám nezbývá než to zkoušet.

Mluvící tahací telefon Fisher Price
Mluvící tahací telefon Fisher Price

Dnešním tipem na vánoční dárek je mluvící tahací telefon Fisher Price, hračka, která se osvědčila jak u mé první dcery, stejně tak teď vede žebříček oblíbenosti u mého ročního syna. Zvláštností této hračky je, že telefon má šňůrku, za kterou ho lze tahat a vodit za sebou, takže děti, které upřednostňují silové, přetahované a aktivní hraní, si přijdou taky na své. Navíc je mluvící tahací telefon Fisher Price i interaktivní hračka, která rozvíjí nejen intelekt a rozumové schopnosti, ale také jemnou motoriku (tlačítka po zmáčknutí vydávají zvuky, tóny nebo mluví).

Co dalšího umí mluvící tahací telefon Fisher Price?

Telefon na první pohled upoutá pozornost díky svým sytým veselým barvám a lze s ním pracovat ve třech nastaveních – 1. čísla a učení, 2. hudba a zpívání, 3. fantazie a hraní. Telefon má kromě sluchátka, které občas zazvoní, a číselné klávesnice, která vyluzuje zvuky, také obrázky čtyř zvířátek – pejsek, kočička, kačenka a prasátko. U zvířat jsou uvedeny jejich zvuky (haf, káč, mňau a kví). Dále jsou na telefonu zobrazeny základní geometrické vzory, takže děti si je mohou opakovat a naučit rozlišovat – trojúhelník, kruh, čtverec. U jednotlivých zvířat v módu Hudba se ozývají krátké melodické písničky (např. Ahoj pejsku, jak se máš? Dnes je krásný den. Dej mi packu chlupatou, půjdem spolu ven.). Texty jsou namluveny nejen v českém jazyce, ale také v angličtině. Hračku tudíž využijete po celé dětství dětí – není to jen hračka na jedno období, díky anglické výslovnosti se mohou vzdělávat i děti starší, stejně tak si s hračkou hrát v pozdějším věku.

Co dalšího oceňuji na této interaktivní hračce je, že se dá hračka jednak zcela vypnout, takže není slyšet žádný zvuk, nebo si zvolit hlasitost podle svého přání – stupeň 1 nebo 2, takže nehrozí, že by telefon hrál a zvonil nahlas přes celý byt.

S mluvícím tahacím telefonem jsem vážně moc spokojená, ačkoli je telefon na baterie, nestalo se mi, že bych za 5 let, co telefon Fisher Price máme doma, musela vyměňovat baterii. Navíc jsem si sama na svých dětech odzkoušela, že nezáleží, jestli je telefon určen holce nebo klukovi, oba si na hračce najdou to své a nedají se od hračky odtrhnout. Vyzkoušejte a uvidíte :-)

Mluvící tahací telefon Fisher Price
Mluvící tahací telefon Fisher Price
Cena: 499 Kč
Vhodné pro: 0 - 3 let, Předškoláky

Kategorie: 

Komentáře

Přidat komentář