Facebook icon RSS icon YouTube icon

Trička Simpsonovi, Superman nebo Batman nejen pro děti

Milují je děti i dospělí. Superman, Batman, Spiderman nebo třeba Simpsonovi jsou nedílnou složkou našich rodinných životů. Díváme se na animované seriály, ve kterých tito hrdinové vystupují. Čteme komiksy s příběhy těchto postaviček. Kupujeme si hračky a různé předměty s obrázky, logy a značkami, které na tento oblíbený animovaný svět odkazují. Oblékáme si trička s potiskem loga Superman, Batman nebo Flash. A tričko, na kterém je vyobrazen Bart Simpson nebo jeho otec Homer, nemůže chybět na žádné pořádné párty. A to ani nezmiňuji večírek, který pořádá nějaký geek, nerd nebo ajťák. Bazinga!

Triko s logem Supermana
Triko s logem Supermana

Jaká trička s těmito populárními motivy nejraději nosí děti? A která dospěláci? I když na první pohled vypadají některá tato trička docela jako dětská, nosí je rádi i rodiče.

Trička The Simpsons

Velmi oblíbená jsou trička se žlutými panáčky z animovaného seriálu Simpsonovi. Nejoblíbenější je Bart, hned za ním Homer a s menším nebo větším odstupem následují Líza, Maggie, Duff, Itchy & Scratchy a Marge.

Tričko Bart jako čertTričko Bart jako čer

Je asi hned zřejmé, že tatínkové nejraději oblékají tričko s Homerem, kdežto malí uličníci, puberťáci a studenti matfyzu (matematicko-fyzikální fakulta) trička s Bartem. Jedna zajímavost: ze statistiky vyplývá, že tričko pro holčičky s obrázk Lízy není zdaleka tak oblíbené jako Bart na tričku u chlapců. Holky prostě více než malá emancipovaná intelektuálka přitahuje krásná modelka Barbie, ale to jsme už u úplně jiných pohádek. Tak si raději prohlédněte výběr triček ze seriálu Simpsonovi.

Superman nebo Batman?

Vybírat mezi Supermanem, Batmanem, Spidermanem a nějakým jiným -manem a rozhodovat se, „čí“ triko právě nosit, je do značné míry ztrátou času. Prodeje těchto triček ovlivňuje především to, který z těchto seriálu aktuálně vysílá televize nebo jaký film jde právě do kin. Obecně ale platí, že v módě jsou tito hrdinové prakticky nepřetržitě, a to už pěknou řádku let. Na trika s nejznámější motivy se můžete podívat tady: Batman, Superman.

Logo Supermana nebo Batmana nosí hrdě na prsou muž i malý chlapec. Ale co pro dívky? Supergirl? Ano, tričko Supergirls je povedenou variací na téma superhrdinky pro holky.

Nejsem Superman, neznám Supermana, vypadám jako Superman?

Kdybyste se svých dětí zeptali, jestli chtějí být jako oni, bez zaváhání by kývali hlavičkami, že po ničem jiném více netouží. Každý by chtěl přeci být jako oni, jako ti komiksoví hrdinové a animované postavičky s nevídanými nadpřirozenými schopnostmi, které k dětem dennodenně promlouvají z kreslených televizních seriálů a komiksů a ve kterých se každý kluk a holka již od útlého věku vidí: Superman, Green Lantern, Batman, Spiderman, Flash... Každé dítě chce mít schopnosti rychle, účinně a elegantně řešit komplikované situace, mít nadzemskou moc. A ruku na srdce, po ničem více celý život netoužíme ani my, rodiče. A tak o tom celý život sníme.

Tričko BatmanTričko Batman

Každý chce být jako jeden z těch mega hrdinů – nebo chce někoho takového alespoň osobně znát a mít ho neustále na blízku, k dispozici. Mít za kámoše Supermana by byla prostě obrovská výhoda! Už žádná nakládačka od většího kluka, už žádná přebraná holka od hezčího soka, už žádný sprdunk od šéfa atd.

Když je dítě malinké, bývá jeho Supermanem táta. Alespoň v ideálním případě. Pak trochu povyroste a zjistí, že jeho otec více než komiksového super hrdinu s neuvěřitelnými schopnostmi připomíná jiného animovaného chlapíka: Homera Simpsona. A takový Homer... plešatý, obézní, líný, vzteklý, sobecký, srandovní... ech, to už není něco, čím by se ve škole nebo školce chtělo dítě chlubit. A můžeme si o něm stokrát myslet, že je to nevděčný parchant, ale pravda je taková, že na vizáž Homera holky prostě neletí.

Možná tvůj starší brácha vypadá jako pavouk, ale to prý po pubertě zmizí. Takže to asi také nebude žádný super hrdina, žádný Spiderman. Od něho se v těžkých bojových situacích na školním hřišti pomoci nejspíše také nedočkáš, prostě tam nebude, poněvadž to není tvůj anděl strážný, i kdyby sebevíce chtěl...

Tak nezbývá než jako Superman vypadat, teda oblékat se tak. Opravdu?

Ne, v kostýmu se chodí leda tak na karneval, ale takové tričko, to by šlo.

Dětské tričko nebo i velké triko normálních (nebo i nadměrných) rozměrů pro dospělé s logem Supermana, Batmana, Flashe a dalších komiksových super hrdinů a trika s motivy ze seriálu The Simpsons prodává licencovaný obchod. Tam koupíte značková originální trika. Pokud vám ale stačí neznačková napodobenina, přičemž netvrdím, že i fake nemůže být poměrně zdařilý, koupíte nejen online na internetu, ale třeba i na vietnamské tržnici (tedy pokud těsně před vámi nepřišla „nakupovat“ ČOI).

Triko s logem Supermana
Trička Simpsonovi, Superman nebo Batman nejen pro děti

Komentáře

Přidat komentář