Facebook icon RSS icon YouTube icon

Vánoční obrázky z originálního materiálu

Že se dají obrázky namalovat, nakreslit a polepit nálepkami či papír zkombinovat s jinými materiály, třeba s látkou, plastem, alobalem, to je známá věc. Ale věděli jste, že obrázky se dají vytvořit i z toho, co nám zbylo v ořezávátku po ostrouhaných pastelkách?

Kapr z originálního materiálu
Kapr z originálního materiálu

Jednou takhle, když jsme s Barunkou ořezávali pastelky do školy, protože moje Baruška už chodí do první třídy, nás zaujaly krásně barevné „ořezávánky“, které zůstaly v ořezávátku. Chvíli jsme tu nádheru pozorovali a pak nás napadlo, že si z nich vyrobíme nějaký ten krásný obrázek. Ze strouhátka jsme vybrali jen ty větší kusy „ořezávánek“ a ty jsme si daly na tácek stranou, aby se nám neztratily.

Nejprve jsme společně vytvářeli obrázek kapra, pak jsem nechala volnou ruku své dcerce, a ta si vyrobila pěknou koláž. Obrázky se nám fakt povedly a už visí na „výstavce“ v obývacím pokoji.

Výroba takového obrázku např. s vánočním motivem je vcelku snadná, jen si dejte pozor na to, že „ořezky“ z pastelek dost špiní.

Co budete potřebovat

  • čtvrtku nebo bílý papír
  • tužku na obreslení šablony či předkreslení obrázku
  • lepidlo a štětec
  • navlhčený hadřík na utření rukou
Ořezávánky, které zbyly v ořezávátku po ostrouhaných pastelkách
Ořezávánky, které zbyly v ořezávátku po ostrouhaných pastelkách

Postup výroby

1

Na čtvrtku si tužkou nakreslíme obrys motivu, který chceme vyzdobit (vánoční motivy: stromeček, kapr, dárek nebo jiná témata, jako např. jarní: květiny atd.)

2

Obrys natřeme pomocí štětce lepidlem.

3

Nalepujeme jednotlivé „ostrouhánky“.

Barunčina koláž
Barunčina koláž

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Kapr z originálního materiálu
Vánoční obrázky z originálního materiálu
Seriál: Tvoření s Barborkou

Kategorie: 

Komentáře

Přidat komentář