Facebook icon RSS icon YouTube icon

Velikonoční kuřátka na zavěšení

Se svou čtyřletou dcerou stále ještě pokračujeme ve velikonoční výzdobě. A abychom té výzdoby neměly málo, rozhodly jsme se ozdobit i světla v obýváku a dětském pokoji. Jenže jsme nenašli nic velikonočního ani jarního, co by se na ně dalo pověsit. A protože jsme holky aktivní, činorodé a šikovné, napadlo nás vytvořit si z poškozených CD nějakou tu závěsnou figurku či ozdobu.

Velikonoční kuřátka a velikonoční medvědice na zavěšení
Velikonoční kuřátka a velikonoční medvědice na zavěšení

Já jsem vyráběla velikonoční kuřátka (tři v řadě pod sebou), dcerka si opět prosadila velikonoční medvědici. A tak jsme se s velkým nadšením pustily do výroby. Výsledek nás velmi mile potěšil. Zkuste to také, budete překvapeni.

Co potřebujete na výrobu velikonočních kuřátek na zavěšení

  • poškozená cédéčka určená na vyhození
  • papíry tří barev (já jsem použila žlutou, oranžovou, fialovou)
  • nůžky
  • lepidlo
  • provázek
  • barevné korálky na oči
  • tužka
Co potřebujete k výrobě velikonočních kuřátek na zavěšení
Co potřebujete k výrobě velikonočních kuřátek na zavěšení

Postup výroby

1)

Na jednotlivý barevný papír si obkreslíme cédéčko, vždy dvakrát. Obkreslená kolečka vystřihneme. Vezmeme vždy pouze jedno kolečko z každé barvy a nalepíme ho na spodní stranu cédéčka. Tento krok zopakujeme u všech tří cédéček, takže nám vzniknou cédéčka polepená vždy jen z jedné poloviny. Necháme zaschnout.

Kolečka z barevného papíru potřebná k výrobě kuřátek
Kolečka z barevného papíru potřebná k výrobě kuřátek

2)

Z provázku si ustřihneme 6 stejně dlouhých dílků, na konci kterých uděláme uzlíček. Provázky budou představovat nožky kuřátek.

3)

Všechna tři cédéčka nepolepenými stranami naskládáme do řady pod sebe, necháme větší rozestupy, ať se nám tam vejdou kuřecí nohy. Ustřihneme dlouhý provázek, který bude všechna tři kuřátka držet pohromadě a který nakonec zavěsíme za lustr. Provázek položíme přes všechna tři cédéčka a napneme ho.

Barborka v zápalu výroby
Barborka v zápalu výroby

4)

Na takto připravená cédéčka nalepíme zbývající barevná kolečka. Necháme pořádně zaschnout. My máme vyzkoušeno, že cédéčka vložíme do papíru a pak do nějaké tlusté knížky, kterou zavřeme a necháme na chvíli uschnout.

5)

Po zaschnutí vystřihneme z barevného papíru křidélka, chocholky, zobáčky. Vystřižené části nalepíme na kuřátka a dolepíme očička z lesklých kamínků, korálků, knoflíků (prostě z toho, co má každý doma).

Zbývá dolepit křidélka a chocholky
Zbývá dolepit křidélka a chocholky

6)

Hotová velikonoční kuřátka (v Barborčině případě velikonoční medvědici) pověsíme na světlo a můžeme obdivovat jejich (její) krásu.

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Velikonoční kuřátka a velikonoční medvědice na zavěšení
Velikonoční kuřátka na zavěšení
Seriál: Tvoření s Barborkou
Vhodné pro: Předškoláky, Školáky

Kategorie: 

Komentáře

Přidat komentář