Facebook icon RSS icon YouTube icon

Výroba větrníku

Zasadili jste si semínka bylinek či zeleniny do truhlíků za okno či na balkoně? A bojíte se, aby vám je ptáci nevyzobali, než stihnou semena vyklíčit? Vyrobte si větrník na odhánění a strašení nenechavých ptáků.

Co budeme potřebovat

  • tvrdý papír
  • pastelky, fixy
  • nůžky
  • dřevěná tyčka nebo klacek
  • hřebíček a kladivo
  • dva korálky
  • lak (na vlasy, na dřevo, na papír apod.)  

Pracovní postup

1)

Ze čtvrtky nebo z tvrdého papíru si vystřihneme čtverec, který prcek určitě milerád vybarví pomocí fixů či pastelek. Pak ten čtverec prostřihneme na čtyřech místech, aby se daly rohy ohnout doprostřed a vytvořily tvar větrníku.

Větrník

2)

Přiložené rohy propíchneme skrz střed hřebíkem, na který jsme navlékli korálek. Korálek tvoří prostředek větrníku (na obrázku je korálek ve tvaru kytičky). Jakmile všechny čtyři rohy připevníme hřebíčkem ke středu čtvrtky a hřebík prostrčíme čtvrtkou ven, navlékneme na hřebík další korálek a ten přibijeme pomocí kladiva do klacku. Druhý korálek slouží k tomu, aby se větrník otáčel.

Větrník

3)

Klacek (či dřevěnou tyčku) a celý větrník nastříkáme lakem na vlasy, nebo nabarvíme lakem na dřevo, aby nám větrník venku vydržel co nejdéle.

Větrník 

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Výroba větrníku
Výroba větrníku

Komentáře

Přidat komentář