Facebook icon RSS icon YouTube icon

Zápichy s jarními a velikonočními motivy

Přivítejte jaro i Velikonoce krásnými zápichy do květináčků. Můžete si z papírů a ze špejlí vyrobit beránka, ovečku, kuřátko, slepičku, kohoutka, vajíčko, zajíčka, prostě to, co má vaše dítko rádo. Stačí, když mu překreslíte šablonu, a ono si už velikonočního maskota může vybarvit či vyzdobit podle sebe.

 

Co budeme potřebovat

  • špejle
  • lepidlo
  • izolepa
  • barevné papíry
  • čtvrtka
  • tužka
  • fixy, pastelky
  • nůžky
  • šablony velikonočních maskotů (kuřátka, zajíčci, slepičky, kohoutci, ovečky)

 

Pracovní postup

1)

Ze šablon (pokud nemáte vlastní nakreslené, hledejte na internetu, kde jich je velké množství), si vybereme ty, které chceme použít. Buď můžeme šablonu překreslit na bílou čtvrtku a nechat svého malého šikulu, aby zvířátko sám vybarvil. Výsledný obrázek mu pomůžeme vystřihnout a k obrázku zezadu přilepíme izolepou špejli. Jeden zápich je hotový.

Zápich - pracovní pomůcky

2)

Jinou variantou může být překreslená šablona na čtvrtku a jednotlivé části např. ovečky (ouška, hlavičku, kopýtka) potřeme lepidlem a necháme naše dítko, ať natrhá barevné papírky a ty tam nalepí. Zezadu opět nalepíme izolepou špejli a druhý zápich máme hotový.

Zápich - šablony

3)

Třetí alternativou může být překreslení šablony na barevný papír, který předtím přehneme v půlce, abychom dostali dva stejné obrázky, které vystřihneme a dokreslíme. Než k sobě oba totožné obrázky přilepíme, vložíme mezi ně špejli, tím zhotovíme třetí zápich.

Zápich - šablona kuřátka 

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Zápichy s jarními a velikonočními motivy
Zápichy s jarními a velikonočními motivy
Zápichy s jarními a velikonočními motivy
Zápichy s jarními a velikonočními motivy
Seriál: Tvoření s Barborkou
Štítky: Velikonoce

Komentáře

Přidat komentář