Facebook icon RSS icon YouTube icon

Zažehlovací korálky – kreativní zábava

Víte, co jsou zažehlovací korálky? Zažehlovací korálky, to je rodinná zábava, která u dětí rozvíjí jemnou motoriku a učí trpělivosti nejen děti, ale i jejich rodiče.

Podtácky ze zažehlovacích korálků
Podtácky ze zažehlovacích korálků

Této trendové zábavě, která frčí v mnoha českých i zahraničních domácnostech, jsme podlehli i my s Barborkou a jednu sadu zažehlovacích korálků si pořídili (a jednu dostali jako dárek od babičky:-), takže se zažehlovacími korálky trávíme kdejakou volnou chvilku a skládáme a vytváříme, protože z korálků je možné vyrobit spoustu předmětů – podtácky pod sklenice a hrnečky, podložky i obrázky.

Je pravda, že občas se nám stane, že je třeba obrázek poskládat ještě jednou, v horším případě i několikrát, protože než ho přeneseme na žehlicí prkno, korálky se nám při naší šikovnosti rozsypou, ale nevzdáváme se. Víme totiž, že výsledek vážně stojí za to a pokud jím někoho blízkého obdarujete, určitě ho potěšíte.

Z praxe vím, že děti rády nejen sestavují z korálků obrázky, ale chtěly by si korálky i zažehlit. Zde je však na místě poprosit o pomoc rodičů, zažehlování korálků není zas až tak jednoduché. Žehličku je třeba rozpálit na ten nejvyšší stupeň a žehličkou je třeba několikrát přejet tam a zpět, aby se obrázek nerozpadl a aby korálky držely pěkně při sobě. Úskalí: někdy to vypadá, že už je obrázek zažehlen, ale po zvednutí se nějaké korálky vysypou – nezbývá než znovu obrázek sestavit – fakt piplačka! a naopak se může stát, že se šablonka roztaví (ano, i to se nám povedlo). Při zažehlování proto prosím dbejte zvýšené opatrnosti!

Obrázek ze zažehlovacích korálků
Obrázek ze zažehlovacích korálků

Co je potřeba k vytváření ze zažehlovacích korálků

  • zažehlovací korálky (na trhu jsou k dostání jak celé sady s různě barevnými korálky, tak sáčky vždy s jednou konkrétní barvou)
  • šablony (existuje mnoho šablon – dopravní prostředky, pohádkové postavy, zvířata, věci apod., šablony si můžete nakreslit i ručně)
  • žehlička a pečicí papír
Hvězda ze zažehlovacích korálků
Hvězda ze zažehlovacích korálků

 

Postup

1

Sestavíme obrázek na šablonku, třeba podle nějakého obrázku nebo podle vlastní fantazie.

2

Korálky zažehlíme přes pečicí papír.

3

Počkáme, až obrázek vystydne a sám se odlepí od pečicího papíru.

Srdce ze zažehlovacích korálků
Srdce ze zažehlovacích korálků
Podtácky ze zažehlovacích korálků
Zažehlovací korálky – kreativní zábava

Kategorie: 

Komentáře

Přidat komentář