Velikonoční koledy, básničky a říkanky

Říkanky a básničky na Velikonoce. Velikonoční koledu musí znát každý koledníček. Nauč se jednu z těchto velikonočních básniček.

Většinou v tom tápeme a ptáme se, kdy budou Velikonoce, protože Velikonoce nepřipadnou vždy na stejné datum, na rozdíl např. od Vánoc. Takže Velikonoce jsou tady a teď a k Velikonocům patří také pomlázka. A k pomlázce koleda či básnička.

Vybral jsem několik velikonočních básniček a koled, něco jsem si pamatoval, některé verše jsem sesbíral různě po internetu. Kde jsem ale také narazil na spoustu umělých básní, které na ty lidové či zlidovělé zdaleka nemají. A mně se prostě nelíbí. Nejhezčí jsou takové ty klasické velikonoční koledy, básničky a říkanky.

Proto jsem vybral jen ty nejhezčí velikonoční básně a vznikla tak kolekce několika básní s tematikou Velikonoc. Věřím, že vám tyto básničky zpříjemní nadcházející velikonoční svátky.

Najdete zde i notoricky známkou klasikou Hody, hody doprovody. Pokud znáte další velikonoční říkanky, koledy nebo básničky, budu rád, když mi je zašlete prostřednictvím kontaktního e-mailu. Hezké Velikonoce všem!