Hubert a přátelé – dobrodružné knížky pro začínající čtenáře

Obrázek Hubert a přátelé – dobrodružné knížky pro začínající čtenáře

Série knížek pro děti.

    ⌚ 2 min.

Sérii knih s názvem Hubert a přátelé napsala německá spisovatelka pro děti Gaby Scholz a ilustroval je Josef Hammen. Knihy přeložila Jitka Koubková a vydalo je nakladatelství Grada Publishing, a. s., v roce 2013.

Tyto 80stránkové knihy jsou primárně určeny pro začínající čtenáře, kterým je přizpůsoben jak rozsah knih, tak velikost písmen. Ale i menší děti, kterým knížky mohou předčítat rodiče, si v knížkách přijdou na své. Knihy jsou bohatě a pestře ilustrované, takže čtenáře zaujmou na první pohled.

Hubert a přátelé: Dobrodružství u lesního jezera

První díl této série se jmenuje Dobrodružství u lesního jezera a v celkem 9 kapitolách (Tučňák zvedá kotvy, Jeskynní příšera, Hubert – hladový medvěd štěsteny, Králík objevuje ráj, Nová klec pro Prokopa, To je můj domov! Ne – můj!, Zuřivý králík a panáček ve fraku, Chuť svobody, Kamarádi navždy) vypráví příběh tří zvířat – tučňáka Prokopa, králíka Hanuše a cirkusového medvěda Huberta, kteří jsou vytrženi ze svého typického prostředí a kteří se vydají hledat své štěstí. Zvířátka na sebe narazí v jednom lese a stanou se z nich nerozluční kamarádi, kteří společně podnikají cesty a výpravy za dobrodružstvím.

Hubert a přátelé: Poklad v jeskyni

Hubert a přátelé: Poklad v jeskyni
Hubert a přátelé: Poklad v jeskyni

Druhý díl, Poklad v jeskyni, navazuje na dobrodružství tří zvířátek (tučňák Prokop, králík Hanuš a medvěd Hubert) z prvního dílu. V 8 kapitolách (Prokop se nenarodil, Sova něco ví, Sova toho ví víc!, Prokopovo přání, Kdo tu má obavy?, Rychle pryč!, Oslava vylíhnutin, Prokop plánuje) líčí tajemnou návštěvu jeskyně, seznámení s dalším zvířetem – sovou Jůlií, narozeniny Hanuše a vylíhnutiny Prokopa a jejich oslavu. Čtenář se také dočítá o tom, že Prokop dostal dárek od záhadného cizince, kterého nikdo neviděl. Kdo je ten záhadný cizinec, se ale malý čtenář nyní nedozví, autorka jeho napětí udržuje až do dalšího dílu, kde je postava cizince odhalena.

Jako plus vnímám to, že v knížce malý čtenář nalezne nejen poutavý příběh, ale také spoustu podnětných a poučných informací (co je to kompas, jak přichází mláďata na svět, co je to pupík, jak se v jeskyni ozývá ozvěna, jak vznikají stíny apod.).

red | 11. 03. 2014
Štítky: