Medvídek Pú

Roztomilý rozumbrada Pú a jeho přátelé ze Stokorcového lesa dělají dětem společnost již řadu let. Podívejte se na knížky a hračky s kultovní postavičkou Medvídek Pú (Pooh).

Knížky o Medvídkovi Pú

Cyklus knih o medvídkovi Pú napsal britský spisovatel Alan Alexander Milne. Jeho první kniha Medvídek Pú (Winnie-the-Pooh) vyšla v roce 1926. Následovala ji v roce 1928 druhá knížka o příbězích Medvídka Pú s názvem Púovo zátiší (The House At Pooh Corner).

Autor se nechal inspirovat svým synem (v příbězích vystupuje chlapec se jménem Kryštůfek Robin) a jeho dětským světem – i ostatní postavičky mají reálný základ v chlapcových plyšových hračkách. A taktéž les, ve kterém se příběh odehrává, je skutečný. Autor se v něm spolu se svým synem rád procházel. Jeho syn dokonce s oblibou vyprávěl, že les, který s otcem navštěvuje, je shodný s lesem, ve kterém žije Medvídek Pú.

Po smrti A. A. Milneho prodala jeho žena práva na Medvídka Pú Společnosti Walta Disneyho, která vyprší v roce 2026.

V současné době kromě klasických knih od Milneho existuje nepřeberné množství dětských knížek s postavami ze světa Medvídka Pú.

Medvídek Pú je roztomilý mamláskovitý medvěd, který žije se svými přáteli ve Stokorcovém lese. Dalšími postavičkami jsou bojácné Prasátko, skákavý Tygr, smutný Ijáček, neposedný Klokánek a jeho maminka Klokanice, přechytralá sova, pedantský králíček a v neposlední řadě malý kluk Kryštůfek Robin. Se svými přáteli pak Medvídek Pú podniká mnoho výprav a společně se pak vydávají za různými dobrodružstvími.

Nejprve se Pú rozhodne, že se vydá za medem, a protože med vyrábějí včely, které žijí ve stromě, vyleze na strom. Jenže včely ho zbystří a on se jich lekne a spadne na zem. Napadne ho, že když se skryje za modrým balonkem a bude dělat, že je obloha, včely si ho nevšimnou. Schovaný za modrým balonkem letí vzhůru, a najednou zjistí, že je moc vysoko, a tak poprosí Kryštůfka Robina, aby vzduchovkou balonek sestřelil. Kryštůfek balonek trefí, a jak balonek uniká, Pú se pomalu snáší dolů. Jenže včely si ho opět všimnou a jedna z nich se mu usadí na nose, a jak ji chce Pú odfouknout, vydává u toho zvuk připomínající slabiku pú. A proto se mu od té doby říká Medvídek Pú.

V jednom z dalších příběhů jde Medvídek Pú navštívit svého přítele Králíčka s myšlenkou, že by se u něj mohl pořádně a dosyta najíst. Králíček pozve medvídka do svého příbytku a nabídne mu vše, co má k snědku. Medvídek všechno jídlo Králíčkovi zbaští, a když už se rozloučí, že půjde o dům dál (k úlevě Králíčka), zjistí, že neprojde vchodem. Ba co víc, Medvídek v Králíčkově noře uvízne kvůli tomu, že je příliš tlustý. Králíček má naštěstí ještě jeden vchod, a tak běží za Kryštůfkem Robinem pro radu. Ten se jde na Púa podívat a jednoduše mu řekne, že ho s Králíčkem vytáhnou, až Medvídek Pú trochu zhubne, až mu prostě vytráví. Pú tak musí strávit nějaký čas uvízlý v Králíčkově noře. Nakonec medvídkovi bříško splaskne a Kryštůfek ho spolu s Králíčkem vytáhnou.

Jiná příhoda líčí, jak Medvídek Pú společně s kamarády připraví Ijáčkovi oslavu k narozeninám. Jindy zase Stokorcový les zaplaví voda a Medvídek Pú zachraňuje Prasátko. Co kapitola, to jiné a zajímavé vyprávění. A poutavých příběhů plných dobrodružství najdeme v knížce opravdu mnoho. Stačí jen otevřít knížku a výprava za dobrodružstvím může začít.

Kniha Příběhy Medvídka Pú s veselým koncem

Holky a kluci od nepaměti milují trampoty Medvídka Pú a jeho kamarádů ze Stokorcového lesa. A není se čemu divit, s Medvídkem Pú zažijí nejen spoustu nových překvapení a legrace, ale i nová dobrodružství.

Příběhy Medvídka Pú s veselým koncem
Příběhy Medvídka Pú s veselým koncem

Kniha, kterou s mojí malou dcerou čteme večer před spaním, se jmenuje Medvídek Pú: Příběhy s veselým koncem a další audioknihy. Napsal ji a ilustroval Walt Disney a z angličtiny ji přeložila Petra Lebdušková. Publikaci vydal Egmont v roce 2011.

Kniha obsahuje příběhy zvířátek ze Stokorcového lesa. Najdeme zde hloupoučkého a mlsného Medvídka Pú, roztomilého Klokánka, jeho starostlivou maminku Klokanici, věčně poskakujícího Tygra, flegmatického Oslíka Ijáčka, malého chlapce Kryštůfka Robina, sečtělou Sovu, bojácné Prasátko a přísného Králíčka.

Společně poznávají svět a vydávají se třeba na lov brouků. Jindy se rozhodnou, že pro půjdou hledat pro Sovu nový strom k bydlení, a nakonec se domluví na tom, že pomohou Prasátku zbavit se strachu ze tmy. Bonusem ke knížce je, že děti si podle návodu v závěru knížky mohou spolu s postavičkami z kouzelného lesa vyrobit něco úžasného.

Příběhy se ze začátku tváří zapeklitě, ale zvířátka si s jejich řešeními poradí. Vezměte své děti před spaním na výpravu za poznáním a přečtěte jim na dobrou noc pohádku o přátelích ze Stokorcového lesa.

Hračky s Medvídkem Pú

Plyšové hračky: Pú, tygřík, oslík, prasátko…

Plyšová podoba obyvatel Stokorcového lesa. Plyšáci Medvídka Pú, oslíka, prasátka, tygříka, Kryštůfka Robina, sovy a dalších hrdinů z této pohádky.

MEDVÍDEK PÚ

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Disney plyšový tygřík 61 cm

za 789 Kč na Hračky 4kids.cz
Usměvavý tygr z animovaného filmu Medvídek Pú, tentokrát zpracovaný jako měkký plyšák, čeká na děti od narození. Tygr i ostatní plyšáčci jsou atestováni, jsou pro děti bezpečnými hračkami, vyrobenými z kvalitního plyše. Vyberte dětem plyšáka značky Dino! Vhodné pro děti od narození Materiál: jemný plyš obsahující polyester Výška: 61 cm Údržba: ruční praní Země původu: ČR
Výrobce (značka): Dino
Do obchodu

Medvídek pú 61cm

za 789 Kč na Hračky 4kids.cz
Medvídek Pú patří mezi velké a milé plyšáky. Hebkostí materiálu a svým výrazem v tváři vybízí děti k pomazlení. Rozvíjí tak u nich city. Přednosti: atestován pro děti od narození Kupte dětem bezpečného mazlíka! Vhodné pro děti od narození Materiál: jemný plyš Výška: 61 cm Údržba: ruční praní
Výrobce (značka): Dino
Do obchodu

Disney plyšový tygřík 43 cm

za 449 Kč na Hračky 4kids.cz
Usměvavý tygr z animovaného filmu Medvídek Pú, tentokrát zpracovaný jako měkký plyšák, čeká na děti od narození. Tygr i ostatní plyšáčci jsou atestováni, jsou pro děti bezpečnými hračkami, vyrobenými z kvalitního plyše. Vyberte dětem plyšáka značky Dino! Vhodné pro děti od narození Materiál: plyš obsahující polyester Výška: 43 cm Údržba: ruční praní Země původu: ČR
Výrobce (značka): Dino
Do obchodu

Medvídek pú plyšový oslík 38cm

za 449 Kč na Hračky 4kids.cz
Plyšový oslík , kamarád medvídka Pú, čeká na děti tentokrát jako milý plyšák. Jemný plyš a typický výraz v medvídkově obličeji vyzývá děti k pomazlení. Probouzí u dětí pozitivní cítění. Přednosti: český výrobek atestovaný materiál pro děti od narození Kupte dětem kamaráda medvídka Pú! Vhodné pro děti od narození Materiál: jemný plyš Výška: 30 cm Údržba: ruční praní Země původu: ČR
Výrobce (značka): Dino
Do obchodu

Flopsies tygr 35 cm

za 339 Kč na Hračky 4kids.cz
Pruhovaný tygr , kamarád Medvídka Pú, připravený na jeden ze svých dalších skoků, je tentokrát zpracovaný jako středně velký plyšák. Tygr, stejně jako další plyšáčci je atestován a je pro děti bezpečnou hračkou vyrobenou z kvalitního plyše. Vyberte dětem plyšáka značky Dino! Vhodné pro děti od narození Materiál: 100% polyester Údržba: omývejte vodou Výška: 35 cm
Výrobce (značka): Dino
Do obchodu

Oslík do postýlky 25cm

za 289 Kč na Hračky 4kids.cz
Dino Oslík do postýlky 25 cm Oslík Iáček, kamarád medvídka Pú, je tentokrát vyrobena jako milý plyšáček, kterého si děti mohou přitulit jak přes den, tak při usínání v postýlce. Příjemný plyš zahrnuje neonové prvky. Ty ve tmě slabě svítí. Kupte dětem postavičku z Disneyho příběhů! Vhodné pro děti od narození Materiál: plyš Rozměr: 35 x 20 cm
Výrobce (značka): Dino
Do obchodu

Flopsies medvídek pú 35 cm

za 289 Kč na Hračky 4kids.cz
Žlutý Medvídek Pú s úsměvem na tváři, tentokrát zpracovaný jako středně velký plyšák, čeká na děti od narození. Méďa, stejně jako další plyšáčci jsou pro atestováni, jsou pro děti bezpečnými hračkami, vyrobenými z kvalitního plyše. Vyberte dětem plyšáka značky Dino! Vhodné pro děti od narození Materiál: 100% polyester Údržba: omývejte vodou Výška: 35 cm
Výrobce (značka): Dino
Do obchodu

Další hračky s motivem Medvídka Pú

Mezi hračkami s motivem Medvídka Pú zaujmou třeba ostatní.

MEDVÍDEK PÚ

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Ideas 21326 medvídek pú

za 2049 Kč na Hračky 4kids.cz
Domeček pod velkým dubem , kde bydlí Medvídek Pú, si mohou stavitelé sestavit z 2164 dílků. Po sestavení si mohou stavitelé nostalgicky zavzpomínat na příběhy ze Stokorcového lesa, kde spolu prožívali dobrodružství jak Medvídek Pú, tak Prasátko, Tygr, Králíček a Ijáček. Například jak Medvídek Pú uměl v koruně stromu z úlů vybrat med. K dispozici budou mít autentické drobnůstky, jako Púovy klacíky, hodiny s figurkou Medvídka Pú a další. Ze zadní strany lze domek otevřít pro snadný přístup k doplňkům ukrytým uvnitř. Stavebnice LEGO jsou velmi kvalitními výrobky na trhu s hračkami, ověřené dlouhodobým působením na evropském trhu. Jsou navrženy a vyrobeny tak, aby byly bezpečné a jednotlivé dílky do sebe precizně zapadaly. Přednosti: stavění rozvíjí motoriku a prostorovou představivost trénuje trpělivost a soustředění Obsah balení: celkem 1265 dílků minifigurky Disney postav Medvídka Pú, Prasátka, Tygra, Králíka a Ijáčka doplňky potřebné pro přehrávání klasických scén sestavitelný červený balónek medvídka Pú Kupte dětem stavebnici LEGO® Ideas! Vhodné pro stavitele od 18 let Materiál: plast Počet dílků: 1265 Země původu: EU
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Cry Babies Magic Tears magické slzy Disney Edice

za 439 Kč na Hračky 4kids.cz
Magic tears miminko přináší holčičkám nová Disneyho edici. Holčičky mohou objevit miminka oblékané jako oblíbené Disneyhp klasické postavy. Celkem mohou fanynky těchto postav nasbírat 9 panenek, a to Daisy, myšáka Mickeyho, Olafa, Bambi, medvídka Pú, Dumba a myšku Minnie. Postavičky jsou vyrobeny podle seriálu na YT. Kupte holčičkám postavu Magic Tears z Disneyho edice! Vhodné pro děti od 3 let Materiál: plast Výška panenky: 11 cm
Výrobce (značka): Tm Toys
Do obchodu

Medvídek pú dřevěné kostky 12ks

za 219 Kč na Hračky 4kids.cz
Dino Medvídek Pú Dřevěné kostky 12 ks Medvídek Pú je jednou z nejoblíbenějších postaviček dětského světa. Se svými nerozlučnými kamarády Tygrem, Ijáčkem a Prasátkem jsou symbolem hravosti a jsou i motivem pro obrázkové kostky. Výhody: přírodní materiál rozvíjení kreativity tréning koordinace pohybů Součást balení:   předlohy obrázků Věk: 3+ Materiál: dřevo Počet kostek: 12 ks Počet obrázků: 6 Váha: 0,4 kg Rozměr kostky: 3,5 x 3,5 cm Rozměry po složení: 14,5 x 11 x 3 cm Rozměry balení: 22 x 17 x 4 cm Země původu: ČR
Výrobce (značka): Dino
Do obchodu

Disney puzzle deskové schovávaná s medvídkem pú 25 dílků

za 139 Kč na Hračky 4kids.cz
Disneyho Medvídek Pú obklopený přáteli, je námětem puzzle obrázku, určeného pro nejmenší děti. Holčičky a kluci si mohou vkládat 25 dílků do vytvarovaného rámku. Přednosti: český kvalitní výrobek trénuje pozornost rozvíjí motoriku Vyberte dětem pohádkový puzzle obrázek Dino! Vhodné pro děti od 3 let Počet dílků: 25 Materiál: karton Rozměry po složení: 31 x 23 cm Rozměry balení: 36 x 28 x 0,4 cm Země původu: ČR
Výrobce (značka): Dino
Do obchodu
06. 01. 2013, aktualizovano 15. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico
Štítky: