Medvídek Pú

Roztomilý rozumbrada Pú a jeho přátelé ze Stokorcového lesa dělají dětem společnost již řadu let. Podívejte se na knížky a hračky s kultovní postavičkou Medvídek Pú (Pooh).

Knížky o Medvídkovi Pú

Cyklus knih o medvídkovi Pú napsal britský spisovatel Alan Alexander Milne. Jeho první kniha Medvídek Pú (Winnie-the-Pooh) vyšla v roce 1926. Následovala ji v roce 1928 druhá knížka o příbězích Medvídka Pú s názvem Púovo zátiší (The House At Pooh Corner).

Autor se nechal inspirovat svým synem (v příbězích vystupuje chlapec se jménem Kryštůfek Robin) a jeho dětským světem – i ostatní postavičky mají reálný základ v chlapcových plyšových hračkách. A taktéž les, ve kterém se příběh odehrává, je skutečný. Autor se v něm spolu se svým synem rád procházel. Jeho syn dokonce s oblibou vyprávěl, že les, který s otcem navštěvuje, je shodný s lesem, ve kterém žije Medvídek Pú.

Po smrti A. A. Milneho prodala jeho žena práva na Medvídka Pú Společnosti Walta Disneyho, která vyprší v roce 2026.

V současné době kromě klasických knih od Milneho existuje nepřeberné množství dětských knížek s postavami ze světa Medvídka Pú.

Medvídek Pú je roztomilý mamláskovitý medvěd, který žije se svými přáteli ve Stokorcovém lese. Dalšími postavičkami jsou bojácné Prasátko, skákavý Tygr, smutný Ijáček, neposedný Klokánek a jeho maminka Klokanice, přechytralá sova, pedantský králíček a v neposlední řadě malý kluk Kryštůfek Robin. Se svými přáteli pak Medvídek Pú podniká mnoho výprav a společně se pak vydávají za různými dobrodružstvími.

Nejprve se Pú rozhodne, že se vydá za medem, a protože med vyrábějí včely, které žijí ve stromě, vyleze na strom. Jenže včely ho zbystří a on se jich lekne a spadne na zem. Napadne ho, že když se skryje za modrým balonkem a bude dělat, že je obloha, včely si ho nevšimnou. Schovaný za modrým balonkem letí vzhůru, a najednou zjistí, že je moc vysoko, a tak poprosí Kryštůfka Robina, aby vzduchovkou balonek sestřelil. Kryštůfek balonek trefí, a jak balonek uniká, Pú se pomalu snáší dolů. Jenže včely si ho opět všimnou a jedna z nich se mu usadí na nose, a jak ji chce Pú odfouknout, vydává u toho zvuk připomínající slabiku pú. A proto se mu od té doby říká Medvídek Pú.

V jednom z dalších příběhů jde Medvídek Pú navštívit svého přítele Králíčka s myšlenkou, že by se u něj mohl pořádně a dosyta najíst. Králíček pozve medvídka do svého příbytku a nabídne mu vše, co má k snědku. Medvídek všechno jídlo Králíčkovi zbaští, a když už se rozloučí, že půjde o dům dál (k úlevě Králíčka), zjistí, že neprojde vchodem. Ba co víc, Medvídek v Králíčkově noře uvízne kvůli tomu, že je příliš tlustý. Králíček má naštěstí ještě jeden vchod, a tak běží za Kryštůfkem Robinem pro radu. Ten se jde na Púa podívat a jednoduše mu řekne, že ho s Králíčkem vytáhnou, až Medvídek Pú trochu zhubne, až mu prostě vytráví. Pú tak musí strávit nějaký čas uvízlý v Králíčkově noře. Nakonec medvídkovi bříško splaskne a Kryštůfek ho spolu s Králíčkem vytáhnou.

Jiná příhoda líčí, jak Medvídek Pú společně s kamarády připraví Ijáčkovi oslavu k narozeninám. Jindy zase Stokorcový les zaplaví voda a Medvídek Pú zachraňuje Prasátko. Co kapitola, to jiné a zajímavé vyprávění. A poutavých příběhů plných dobrodružství najdeme v knížce opravdu mnoho. Stačí jen otevřít knížku a výprava za dobrodružstvím může začít.

Kniha Příběhy Medvídka Pú s veselým koncem

Holky a kluci od nepaměti milují trampoty Medvídka Pú a jeho kamarádů ze Stokorcového lesa. A není se čemu divit, s Medvídkem Pú zažijí nejen spoustu nových překvapení a legrace, ale i nová dobrodružství.

Příběhy Medvídka Pú s veselým koncem
Příběhy Medvídka Pú s veselým koncem

Kniha, kterou s mojí malou dcerou čteme večer před spaním, se jmenuje Medvídek Pú: Příběhy s veselým koncem a další audioknihy. Napsal ji a ilustroval Walt Disney a z angličtiny ji přeložila Petra Lebdušková. Publikaci vydal Egmont v roce 2011.

Kniha obsahuje příběhy zvířátek ze Stokorcového lesa. Najdeme zde hloupoučkého a mlsného Medvídka Pú, roztomilého Klokánka, jeho starostlivou maminku Klokanici, věčně poskakujícího Tygra, flegmatického Oslíka Ijáčka, malého chlapce Kryštůfka Robina, sečtělou Sovu, bojácné Prasátko a přísného Králíčka.

Společně poznávají svět a vydávají se třeba na lov brouků. Jindy se rozhodnou, že pro půjdou hledat pro Sovu nový strom k bydlení, a nakonec se domluví na tom, že pomohou Prasátku zbavit se strachu ze tmy. Bonusem ke knížce je, že děti si podle návodu v závěru knížky mohou spolu s postavičkami z kouzelného lesa vyrobit něco úžasného.

Příběhy se ze začátku tváří zapeklitě, ale zvířátka si s jejich řešeními poradí. Vezměte své děti před spaním na výpravu za poznáním a přečtěte jim na dobrou noc pohádku o přátelích ze Stokorcového lesa.

Hračky s Medvídkem Pú

Plyšové hračky: Pú, tygřík, oslík, prasátko…

Plyšová podoba obyvatel Stokorcového lesa. Plyšáci Medvídka Pú, oslíka, prasátka, tygříka, Kryštůfka Robina, sovy a dalších hrdinů z této pohádky.

MEDVÍDEK PÚ

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Další hračky s motivem Medvídka Pú

Mezi hračkami s motivem Medvídka Pú zaujmou třeba ostatní.

MEDVÍDEK PÚ

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

06. 01. 2013, aktualizováno 07. 05. 2024
Štítky: