Městečko záhad

Oblíbený animovaný televizní seriál pro děti.

Městečko záhad je nový animovaný televizní seriál pro děti z produkce Disney Television, který je vysílaný dětskou televizí Disney Channel.

Hlavními hrdiny seriálu Městečko záhad jsou dvojčata Dipper Pines a Mabel Pinesová. Jsou to dvanáctileté děti, Dipper je chlapec a Mabel dívka.

Rodiče je poslali na prázdniny k prastrýci Stanovi do zapadlého městečka Gravity Falls. V tajemném (ve skutečnosti neexistujícím) městě Gravity Falls se Dippper a Mabel setkávají s nejrůznějšími záhadami a musí procházet neobvyklými nástrahami.

Obrázek ze seriálu Městečko záhad: Dipper a Mabel
Městečko záhad: Dipper a Mabel

Postavy seriálu Městečko záhad

Při řešení tajemných záhad Městečka záhad pomáhá Dipperovi zašifrovaný deník s číslem 3, který Dipper náhodou objevil.

Mabel má plnou pusu rovnátek a na oblečení střídá různé svetry.

Prastrýc Zlejda Stan spravuje tajemnou skrýši, která slouží jako past na turisty a je plná zajímavých kuriozit a bizarností.

V dárkovém obchodě Tajemná chýše v srdci městečka Gravity Falls pracuje bodrý mladík zvaný Soos. Spolu s ním je na brigádě v Tajemné chýši nevídaně vysoká dívka Wendy.

Panteon postav uzavírá Malý Gideon, který má neskutečně nagelované vlasy a tvrdí o sobě, že dokáže telepaticky číst myšlenky. Ale je to podvodník!

Seznam epizod seriálu Městečko záhad

 1. Past na turisty
 2. Příšera z jezera
 3. Lovci hlav
 4. Přichází Gideon
 5. Zavřený krám
 6. Chlapák Dipper
 7. Dvojitý Dipper
 8. Potrhlý poklad
 9. Časoprostorové prase
 10. Virtuální rváč
 11. Malý Dipper

První pilotní díl animované pohádky Městečko záhad byl odvysílán letos v červnu ve Spojených státech. Česká premiéra proběhla v říjnu 2012 a od listopadu je v televizi seriál vysílán.

Všechny díly seriálu Městečko záhad jsou přeloženy do češtiny a opatřeny mluveným českým dabingem. Jedná se o první řadu série - zda bude natočena i řada další, se uvidí až podle sledovanosti a zájmu diváků. Zatím vše ale ukazuje na to, že Městečko záhad nezůstane pouze při jedné sezóně.

Jednotlivé epizody animovaného seriálu Městečko záhad mají cca 22 minut. Autorem námětu a zároveň autorem nebo spoluautorem většiny scénářů je Alex Hirsch. Na postu režie se střídají John Aoshima, Aaron Springer a Joe Pitt.

red | 04. 11. 2012