Nechcete, aby se vaše dítě stalo knihomolem? Pomůže vám knížka

Obrázek Nechcete, aby se vaše dítě stalo knihomolem? Pomůže vám knížka

O knížce pro děti Kamil neumí lítat aneb Pohádka o špačkovi knihomolovi.

    ⌚ 1 min.

Knížka s názvem Kamil neumí lítat aneb Pohádka o špačkovi knihomolovi je určena všem dětem, které se chtějí dozvědět, co se může stát, když místo hraní s kamarády venku budou raději zalezlé doma a budou si neustále číst. Publikace nabízí příběh o špačkovi, který se zcela pohrouží do čtení knih a nemyslí na to, co je pro něj životně důležité – naučit se létat, aby mohl na podzim odletět se svou rodinou, která čítá tři bratry, čtyři sestřičky a šedesát sedm tisíc čtyři sta třicet dva bratranců a sestřenic, do teplých krajin na jih.

Kamil neměl kvůli čtení čas učit se na hodinách létání létat a stále byl ponořený v knihách. Bratranci se Kamilovi posmívali: Kamil-knihy svačil, zoban křupan a knihomol. Kamilovi to přišlo líto, ale nic pro to, aby to změnil, neudělal. Přijde den odletu, rodina vzlétne a odletí a Kamil zůstává sám. Nakonec se pro něj sourozenci vrací, omotají ho šňůrami a vláčí ho s sebou do teplých krajů. Uprostřed cesty je přepadne hurikán, a protože Kamil ví, co to znamená, se sourozenci se ukryje v jeskyni. Tím je zachrání. Má takovou radost, že jim pomohl, že plácá křídly a najednou vzlétne.

Vtipná publikace, ale zároveň i poučná. Čtenář by měl dojít k poznání, že četba jakožto útěk do fantaskních světů či získávání velkého množství informací a vědomostí nenahradí reálný svět a kontakt s druhými. Znalosti jsou špačkovi k ničemu, když by měl zůstat sám. Až v kontaktu s druhými je dokáže uplatnit tak, aby mu k něčemu byly.

Text, který je určen dětem od 4 let, napsala Jennifer Berneová (překlad Kateřina Závadová), ilustroval jej Keith Bendis a vydalo jej nakladatelství Albatros Media a. s. v roce 2011.

red | 13. 10. 2013
Štítky: