Knížka o nezbedném štěněti

Obrázek Knížka o nezbedném štěněti

Dětská knížka o štěněti.

    ⌚ 1 min.

Nedávno se mně a mé tříleté dceři dostal do rukou 1. díl knihy s názvem Moje nezbedné štěně: Domov pro Lumpíka (My Naughty Little Puppy - A Home for Rascal). A protože máme rády všelijaká povídání o zvířatech, zvláště o kočkách a psech, nemohly jsme od knížky odtrhnout oči (resp. nedokázala jsem příběh přestat číst a musely jsme si knížku přečíst na jeden zátah).

Autorkou textu, který není nijak rozsáhlý (celkem 103 stran), je Holly Webb. Knihu přeložila Květa Palowská a vydalo ji nakladatelství NAVA v roce 2012.

V 10 kapitolách je popsán příběh obyčejné holky Hely Thomasové, která si už delší dobu přeje psa. Prozatím její rodiče jejímu přání odolávali, ale když Hela povyrostla, jejímu přání vyhověli a psa (Jack Russel Teriéra) jí nakonec pořídili. Hela měla velkou radost, stejně jako její starší sestra Lila a bratr Max, kteří sice zpočátku chtěli úplně jinou rasu, ale nakonec je pejsek okouzlil. Dali mu jméno Lumpík, protože díky bílé barvě a skvrně přes oči jim připomínal lupiče. Když mu jméno dávali, nemohli tušit, že se k němu jméno bude náramně hodit, protože svými kousky a vylomeninami se stává každý den s ním dobrodružstvím. Lumpík je prostě nezbedný pejsek a svým chováním je takřka nevyzpytatelný. Rodina si na něj postupně zvyká a on si v ní vydobývá své místo a stává se jejím plnohodnotným členem.

Knížka má nejen poutavý příběh, ale je i poučná. Pokud si nějaké dítě přeje psa, pak se může dočíst, co všechno je třeba psovi pořídit, nebo co ho s pejskem může čekat. Díky většímu písmu je kniha navíc vhodná pro holky a kluky, kteří se čtením teprve začínají.

Knížka Moje nezbedné štěně (Domov pro Lumpíka) má i své pokračování. Druhý díl má podtitul Jak na Lumpíka.

Domov pro Lumpíka
Domov pro Lumpíka
red | 08. 10. 2013
Štítky: