Tip na napínavou četbu pro děti – Naše sousedka čarodějnice

Obrázek Tip na napínavou četbu pro děti – Naše sousedka čarodějnice

Zuzana Pospíšilová: Naše sousedka čarodějnice.

    ⌚ 2 min.

Autorkou této 175stránkové napínavé knížky pro děti je Zuzana Pospíšilová, ilustrovala ji Markéta Vydrová a vydalo ji v roce 2011 nakladatelství Triton.

Jedná se o napínavý příběh, který zažívají děti v jednom panelovém domě. Hlavní postavou je osmiletý školák Ondra, který náhodou spatřil, jak jeho sousedka Brigita Motlová (starší hubená paní) létá venku na koštěti, a nemůže tomu uvěřit. Vše poví svým kamarádům a společně zahajují pátrání, aby této neobyčejné události přišli na kloub. Protože co když v domě mají opravdovou čarodějnici? Co kdyby s ní potom měli zůstat o samotě? Měli by nahnáno, nebo by se postavili čarodějnici čelem?

3 věci, které musí mít každá čarodějnice

Děti touží čarodějnici odhalit, a proto hledají důkazy. Od souseda pana Rychlíka, což je bývalý fyzikář, se dozvědí, že každá opravdová čarodějnice musí mít tři věci: bradavici na nose, knihu čar a kouzel a černou kočku.

Jenže paní Motlová žádnou bradavici nemá a donedávna neměla ani kočku, i když teď si pořídila malé černé koťátko Betynku (ale co je to za jméno pro čarodějnickou kočku?). Takže zbývá zjistit, zda u sebe doma schovává kouzelnou knihu. Ondra se se sousedkou spřátelí (k tomu mu poslouží jeho mladší bráška) a v jejím obývacím pokoji nalezne Knihu magie a kouzel.

Nakonec je všechno jinak, nebo ne?

Děti jsou na vážkách, zda je to tedy pravda, že je jejich sousedka čarodějnice. Se svým nálezem jdou za panem Rychlíkem, který jim prozrazuje, že paní Motlová jezdila v mládí s cirkusem a vystupovala jako kouzelnice. Nakonec se Ondrovi toto povolání natolik zalíbí, že ho paní Motlová naučí všechny triky, co zná, a z Ondry se stává světově uznávaný kouzelník. Jen na jednu věc nikdy nepřišel, a to jak se létá na koštěti. Že by Brigita Motlová byla přece jen čarodějnice?

Krásná knížka se zajímavým a nevšedním příběhem pro holky i kluky školního věku.

red | 05. 02. 2014
Štítky: