Holčička v růžové - knížka pro všechny holky, co mají rády růžovou barvu

Obrázek Holčička v růžové - knížka pro všechny holky, co mají rády růžovou barvu

Irina Klomp: Holčička v růžové.

    ⌚ 2 min.

Nedávno se mně a mé dceři dostala do rukou knížka s názvem Holčička v růžové. Je to knížka pro malé slečny, které nedají dopustit na růžovou barvu. A protože i moje holčička se ráda obléká do růžové, narazila jsem na docela příhodnou vzdělávací literaturu pro ni i pro její maminku :-)

Knižní publikaci Holčička v růžové napsala Irina Klomp a přeložila ji Irena Lewis (původní název: The Girl in pink). Knihu ilustrovala Denisa Grimmová a vydalo ji nakladatelství Jonathan Livingston v roce 2012.

36stránková knížka pro malé i větší holčičky je založena na vcelku triviálním příběhu, který však nepostrádá nic ze svého kouzla a osloví jak malé posluchače, tak i dospělé čtenáře.

Knížka vypráví o jedné malé holčičce, která nade všechny barvy na světě zbožňuje růžovou barvu a ostatní barvy se jí nelíbí a nechce je nosit, natož být v jejich přítomnosti. Její pokoj je vymalován dorůžova, její postel je růžová, povlečení, peřiny i baldachýn jsou v růžové barvě, její plyšoví kamarádi mohou být jen růžoví apod.

Je tou růžovou barvou naprosto poblázněná, že ve škole jí neřeknou jinak než Holčička v růžové, dočista se zapomnělo na její jméno. Dokonce i maminka s tatínkem ji oslovují Holčička v růžové.

Jednou při školní vycházce Holčička v růžové spatří duhu, která se skládá ze sedmi různých barev a ty barvy ji přímo ohromí. Navíc se před ní zjeví 7 malých holčiček a každá je oblečená do jedné barvy (duhové panenky). Holčičky si s ní hrají, a než se musí vrátit zpátky na oblohu, Holčička v růžové pozná, že byla celá zaslepená, protože i ostatní barvy jsou přece krásné a v životě zaujímají právem své místo. Sedm holčiček jí připomene, že se jmenuje Františka a že má nádherné jméno a bylo by škoda ho nepoužívat. Když se tedy Holčička v růžové vrátí mezi své spolužáky, poprosí paní učitelky a děti, aby jí už říkaly jejím opravdovým jménem, tedy Františko.

Poučná knížka pro předškolní a školní dívky, která kromě toho, že vysvětluje, že nejen jedna barva může být krásná, rozvíjí barevnou představivost u dětí.

red | 10. 05. 2014
Štítky: