Knížka pro holky: Barbie a škola pro princezny

Obrázek Knížka pro holky: Barbie a škola pro princezny

Barbie a škola pro princezny.

    ⌚ 2 min.

Žádná malá holka neodolá knížce o panenkách Barbie, o to víc, když se jedná o princezny. Stejně tak moje malá dcerka, která když knihu na pultu prodejny spatřila, okamžitě po ní chňapla a už ji nepustila :-) Ale knížka se nelíbí jen předškolačkám, ale také holkám školou povinným. Jestli přemýšlíte, co pořídit vaší dceři za pěkné známky na vysvědčení, sáhněte po knížce nazvané Barbie a škola pro princezny, která vsází na překrásné ilustrace (veškerá práva má společnost Mattel). Určitě neprohloupíte.

Publikaci Barbie a škola pro princezny vydalo nakladatelství Egmont ČR, s. r. o. v Praze roku 2011. Kniha je rozčleněna na 13 dvojstran. Každé dvojstraně dominuje obrázek a v rámečku nahoře, dole či po straně nalezneme text psaný drobným písmem (takže kniha není v žádném případě určena pro prvňáčky a žáčky, kteří se teprve učí číst).

Příběh pohádky je typicky dívčí. Děj se odehrává na Akademii princezen v království Gardanii. Na Akademii jsou vychovávány dívky ze slavných šlechtických rodů všech zemí světa. Buď se stanou dvorními dámami, nebo princeznami – a ta nejúspěšnější studentka na konci roku získá Kouzelnou korunu Gardanie a vládu nad celým královstvím.

Do tak výjimečné školy není jednoduché se dostat. Pro dívky z obyčejných rodin se koná každoroční losování, kdy vylosovaná dívka dostane stipendium, aby mohla na akademii studovat s budoucími princeznami. To se stalo i dívce jménem Blair, která byla vylosovaná a odjela studovat na Akademii. Našla si zde jak kamarádky, tak i nepřítelkyně, jakými jsou učitelka paní Devinová a její dcera Delancy, která touží za každou cenu získat Kouzelnou korunu Gardanie.  To se jí však nepovede, protože se objevuje právoplatná dědička královny Isabely Sophia. Tou není nikdo jiný než dívka Blair, která byla jako miminko nalezená na prahu dveří jedné obyčejné rodiny. Paní Devinová se snaží Blair překazit získání Kouzelné korunky, ale Delancy jí navzdory své matce pomůže a Blair se stává novou královnou Gardanie.

red | 18. 06. 2014
Štítky: