Myška Peliška a myška Dobříška – kniha o nerozlučném kamarádství dvou myšek

Obrázek Myška Peliška a myška Dobříška – kniha o nerozlučném kamarádství dvou myšek

Milena Durková: Myška Peliška a myška Dobříška.

    ⌚ 1 min.

Knížku Myška Peliška a myška Dobříška a jejich velké dobrodružství napsala Milena Durková, ilustroval ji Josef Quis a vydalo ji nakladatelství Fragment v roce 2013.

Publikace Myška Peliška a myška Dobříška určená prvním čtenářům či malým posluchačům líčí dobrodružství dvou myšek, které žijí v bytě malého kluka Adama.

Obě myšky jsou velké kamarádky a vzájemně si pomáhají, pokud se dostanou do nesnází, nebo vzájemně se dělí o laskominy, které náhodně v bytě objeví (drobečky od snídaně, jídlo ve špajzce apod.). Myška Peliška je krásná bílá elegantní myška a její nejoblíbenější činností, jak z jejího jména vyplývá, je lenošení v pelíšku. Druhá myška, která se jmenuje Dobříška, je šedá kulatá myška, jejímž hlavním koníčkem (také lze vyvodit podle jejího jména) je cpaní si jídla do bříška.

Obě myšky mají jednu společnou věc – bojí se Adamovy maminky, která ráda pokládá pastičky, aby se těch chlupatých potvůrek zbavila. Pokud se myška chytí, maminka nařídí Adamovi, aby ji odnesl před dům na zahradu, ale Adam si je vkládá do akvária ke křečkovi. A odtud pak myšky chytračky znovu vylezou a vydávají se za novými dobrodružstvími. Na cestě potkávají své nové přátele (křeček v akváriu, houba na mytí nádobí, která je zachrání před utonutím, malou loutkovou čarodějnici aj.) a zažívají s nimi spoustu nových příhod.

Knížka Myška Peliška a myška Dobříška je určena dětem, které milují knížky se zvířecími hrdiny. Je zábavná, poutavá, napínavá i poučná.

red | 24. 04. 2014
Štítky: