Maminka a já aneb Hřejivá knížka pro děti a maminky

Obrázek Maminka a já aneb Hřejivá knížka pro děti a maminky

Knížka pro děti o malé medvědí holčičce.

    ⌚ 1 min.

Knížka Maminka a já aneb Hřejivá knížka pro děti a maminky byla přeložena z anglického originálu Mummy and Me, literárně text upravila Ivana Nováková a publikaci vydalo nakladatelství Rebo Productions CZ, spol. s r. o.

22stránková publikace vypráví o malé medvědí holčičce a její medvědí mamince. O tom, jak je maminka jediná na světě a jak ji má malá holčička hrozně moc ráda. Ráno dostane pusu na čumáček, aby měla celý den dobrou náladu. Sama připravuje snídani nejen pro sebe, ale i pro maminku. Když má narozeniny, peče s maminkou dort, potom si pustí hudbu a společně tancují. Od maminky dostane perfektní dárek, který ji potěší. Holčička mamince pomáhá třeba s prádlem, protože potom má maminka čas na čtení pohádek. Večerní koupání je také bezva, maminka jí udělá moře pěny, v které se holčička vydovádí. Chodí spolu na písek, pouští si draka. Maminka ji pochválí, když si uklidí hračky, chodí spolu do parku, na prolízky, jezdí na kole, někdy si hrají na opravdické zahradnice, na jaře ji učí vít věnce, v zimě bruslit na zamrzlém rybníku. Doma si snaží hrát sama, protože ví, že maminka je vždy nablízku. Když je nemocná, maminka se o ni stará jako o miminko.

Na konci každého dne jí maminka čte postýlkovou pohádku, bez pusy na dobrou noc by malá medvědí holčička vůbec neusnula. Když má maminka narozeniny, snaží se jí její péči holčička oplatit, udělá pro maminku přání, snídani do postele, připraví jí bublinkovou koupel, protože svou maminku má moc ráda.

Milá knížka, která je vystavěna spíše na ilustracích než na textu. Textu je zde sice maličko, ale o to víc potěší každou milující maminku.

red | 04. 10. 2013
Štítky: