Pohádky z babiččina kufříku – kniha pohádek na čtení při nemoci

Obrázek Pohádky z babiččina kufříku – kniha pohádek na čtení při nemoci

Knížka pohádek pro předškoláky a prvňáčky.

    ⌚ 2 min.

Potkalo to i nás. Po týdnu ve školce nám domů tříletá dcera donesla bacil. Leží s teplotou a smrká a kašle a kýchá (myslím tím dcera, ne bacil). Takže nic příjemného, ale na druhou stranu nic, co by se nedalo zvládnout. Za pár dnů snad bude líp.

Náhodou jsme se ten den, kdy Barborka ulehla, společně pustily do čtení knihy, jejímž hlavním hrdinou je 6letý kluk Jeremiáš, který se nastydl a kterého trápí horečka, kašel a rýma. Takže Barborka má pocit, že na tu nemoc není sama.

Dětská publikace (či kniha pohádek na čtení při nemoci) se jmenuje Pohádky z babiččina kufříku, napsala ji Lucie Křesťanová, ilustrovala ji Zdeňka Študlarová a vydalo ji nakladatelství Brána v roce 2012.

Kluk Jeremiáš bydlí ve vesnici Veselá Lhota a miluje všechna zvířata. Neustále se rodičů vyptává na vše možné, proč se tuleni jmenují tuleni, proč králíci jedí mrkev a ne kost apod. Protože mu rodiče na spoustu otázek odpovědět neumějí, chtějí ho společně s jeho bratrem a sestrou vzít na výlet do ZOO, kde se může dozvědět mnoho zajímavých věcí. Jeremiáš se moc těší, ale nachladí se a musí ležet. Ostatní odjedou a on zůstává sám s babičkou, která si z půdy přinese krásný kufřík se spoustou poštovních známek, fotografií a novinových článků apod. Když byla mladá, ráda cestovala a fotografovala, navštívila Afriku, Ameriku, Nový Zéland, Borneo, Indonésii, Sibiř. Teď chce své zážitky předat svému vnukovi, kterému se rozhodne celý den vyprávět pohádky (O tulením mláděti, O žirafě v pyžamu, O slonovi s neposlušnými kly, O tom, jak se stal Hubakuk šamanem, O klokanovi, který skákal přes švihadlo, O opičím bludišti). Jak pohádky dovypráví, vrátí se Jeremiášova rodina z výletu a sourozenci mu ukazují fotografie zvířat, která viděli, takže Jeremiáš má pocit, jako by tam byl s nimi.

Na této knížce se mi líbí, že spojuje fantaskní prvky (pohádky) s reáliemi (geografie, režim každodenního dne, existence lovců zvířat apod.).

red | 03. 10. 2013
Štítky: