Znají vaše děti pušíky?

Obrázek Znají vaše děti pušíky?

Erhard Dietl: Pušíci letí do školy.

    ⌚ 2 min.

Už jste slyšeli o pušících? Že ne? A co vaše děti? Vědí, co jsou pušíci zač?

Tak pro upřesnění: pušíci jsou malé nepříliš roztomilé zelené bradavičnaté postavičky, které se nikdy nemyjí, fakt hodně smrdí a jsou děsně líné.

A odkud se o nich dozvíme? Najdeme je v čtyřdílné knižní sérii, kterou vydalo nakladatelství Grada Publishing v roce 2013. Knihy o pušících napsal německý spisovatel Erhard Dietl, který publikace o pušících taktéž sám ilustroval.

Série má čtyři díly:

  1. Pušíci jsou tady
  2. Pušíci se stěhují
  3. Pušíci letí do školy
  4. Pušíci v ZOO 

Kde žijou pušíci

Pušíci - nepříliš vábně vypadající zelené postavičky - žijí na smetišti v Zaprášené Lhotě, kde požírají plast, papír, sklo a plech. Nám lidem jsou tedy prospěšné. Jen kdyby tolik nesmrděly! Tím, že se nemyjí, lákají k sobě shluky much, které kolem nich bzučí a dovádějí. A ten jejich puch (zdrobnělina pušík) se nedá vydržet! Oproti nám lidem se pušíci vyžívají ve smradlavém dýmu a z výfukových plynů nemají žádnou alergickou rýmu.

Kdo jsou pušíci

Rodina pušíků jsou děda pušík, který pořád vypráví historky z minulosti, babička pušice, která při poslechu dědových historek strká hlavu do gramofonové trouby, puší maminka a táta, dva pušíci a puší miminko. Zkrátka, velká puší rodina, kde se mají rádi. V tom je puší svět jako ten náš. Jiný je v tom, že pušíci žijí na skládce. Ze skládky u Zaprášené Lhoty to nemají daleko do zoo ani do školy. Stačí, když osedlají dráčka Ohnivouse a vyrazí vstříc legračním dobrodružstvím.

„Při krysím ocásku a ropuším pšouku!“ „Při zakutáleném skleněném oku!“ „Při slizkém bahýnku a oschlém sýru!“ „Při krysím smrádečku!“ „Ať nás vezme mrzutej upšoukanej čert, takové mizerné počasí!“ „Při dotěrném sýrovém pšoukanci!“ „Při ropuším smrádku!“ – to jsou hesla, průpovídky a klení, které se v jejich komunikaci objevují a bez nichž by si nedokázali život představit.

Vydejte se se svými dětmi za poznáním vlastností a schopností pušíků, za dobrodružstvím plným legrace a úsměvných momentů.

red | 07. 04. 2014
Štítky: